• Брухт ДальнобойСервис


Служба на кордоні

 

Відділ прикордонної служби «Гірськ» здійснює контроль державного кордону на території двох суміжних районів — Корюківського та Чернігівського. Кілька десятків кілометрів демаркаційної лінії охороняють кількасот прикордонників, більшість з яких — досвідчені професіонали-контрактники. Служать тут і юнаки, які проходять строкову службу.Цікаво, що в цьому підрозділі дуже незначна плинність кадрів — більшість прикордонників служать тут десятиліттями, часто проходячи шлях від рядових до офіцерів. Чимало серед них і городнянців, тому «Гірськ», хоч і знаходиться в межах Сновської громади, традиційно в Городні вважають «своїм».

Особливим об’єктом служби є пункт пропуску «Сеньківка», який нині працює в режимі карантинних обмежень. До звичної роботи прикордонників додалися вимоги, пов’язані з коронавірусною пандемією - доводиться працювати в засобах індивідуального захисту, робити температурний скринінг, тим, хто перетинає кордон, опрацьовувати додаткові документи.

Прикордонники системно виявляють порушників, затримують перевізників наркотичних речовин (тільки за останній місяць виявлено чотири таких випадки), а ще затримують тих, хто пропонує хабара.

— Старший лейтенант Роман Желіба затримав п’ятьох громадян інших країн - Ізраїлю й Російської Федерації, які пропонували хабарі в розмірах від 20 до 200 умовних одиниць. Всі ці випадки задокументовані, а правопорушників передали поліцейським для подальших слідчих дій. Подібні правопорушення тягнуть кримінальну відповідальність аж до ув’язнення, — зазначив начальник відділу прикордонної служби «Гірськ» підполковник Роман Підгорний.


Старший лейтенант Роман Желіба готується до навчальних стрільб


Роман Желіба мріяв стати прикордонником з дитинства. Його батько Олексій, який свого часу ніс строкову службу на Державному кордоні, розповідав сину захопливі випадки й цікаві історії про прикордонників. Тому сумнівів з вибором справи всього життя у Романа не було. Свою кар’єру він розпочав у 2004 році сержантом. З того часу йому довелось служити в різних структурних підрозділах прикордонної служби як у межах Чернігівщини, так і поза нею. Тепер він має звання старшого лейтенанта й керує відділенням прикордонного контролю. В його підпорядкуванні більше пятидесяти прикордонників.

Всі труднощі служби вже давно стали для Романа Олексійовича звичним повсякденням. Дозори вночі та в негоду, численні відрядження, навчання та стрільби — невід’ємна частина його життя. Родина офіцера з розумінням ставиться до служби й способу життя прикордонника.

— Дружина Тетяна ще до одруження розуміла за кого вийде заміж, тому всі складнощі досить швидко навчилась приймати й переживати. Так само і донька Дарія, звісно, сумує, коли тата немає вдома, але ми з нею встигаємо надолужити втрачений на службі час спільними цікавими справами, — розповів офіцер.

Сім’я прикордонника свій спільний вільний час проводить активно — на природі чи в спортивній залі. Так само щороку намагаються всією родиною потрапити до тата та дідуся Олексія на День ветерана-прикордонника, щоб привітати колишнього захисника кордону, послухати його спогади про службу й поділитися своїми враженнями.


У дозорі старший прапорщик Юрій Шатило зі старшиною Вадимом Зіеченком

Наступність поколінь характерна не тільки для родини Романа. Вона прослідковується й в традиціях відділу прикордонної служби «Гірськ». Тут радіють кар’єрному зростанню товаришів, опікуються строковиками й допомагають молодшим. А ще з особливою гордістю розповідають про менших друзів і помічників — собак. Добрі службові собаки є особливою традицією цього прикордонного відділу. Отак служать наші прикордонники, подекуди вже створюють професійні династії, які бережуть мирний сон рідної землі.

Джерело: газета «Новини Городнянщини» №17 (11886) від 29 квітня 2021, Павло Дубровський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прикордонна_служба, Гірськ, Желіба, Городнянщина, Дубровський

Добавить в:
 
 


Центр Комплект