• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Про картоплю фермерську й городню


Про картоплю фермерську й городню

 

Фермерське господарство «Лавр» — єдине сільгосппідприємство на Городнянщині, яке займається вирощуванням виключно картоплі. Колись вирощувана в кожному колгоспі, нині картопля переживає не найкращі часи й вирощується переважно в домашніх господарствах на городах. На тупичівських полях її плекають виключно завдяки ентузіазму засновника й керівника ФГ «Лавр» Валерія Францовича Лаврова, який присвятив картоплярській справі оільше двадцяти років свого життя. Спеціально для наших читачів ми попросили його поділитися оезцінним досвідом й дати кілька порад городникам.На фото механізатори ФГ "Лавр" Денис Копецький та Юрій Філон працюють на посадці картоплі


— Які сорти картоплі вирощуєте ви і які порекомендували 6 вирощувати в нашій місцевості в приватних садибах?

— Наше підприємство знаходиться в постійному пошуку оптимальних сортів. За два десятирнчя перепробували чимало. Одного року одночасно вирощували на своїх полях 44 сорти! Тенденції постійно змінюються, проте на даному відрізку часу сміливо можу порекомендувати вирощувати Берніну. Оголію, Данату. Коранте. Незмінно стабільний результат показують відомі й стійкі до зовнішніх факторів Білороса, Вінета та Карелія. З нових сортів добрі врожаї дають Аннушка та Ред Фентезі.

— Яким сортам слід надати перевагу — ранньостиглим, середньо- чи пізньостиглим?

— Кращий результат показують ранньо-і середньостиглі сорти, на пізніх взагалі не варто зосереджуватись, особливо в умовах вирощування на городі.

— Наскільки рано треба висаджувати картоплю в грунт? Чи правда, що оптимальні умови настають тоді, коли розпускається листя на березах?


— Нині не варто акцентувати увагу на народних прикметах і спостереженнях, бо кліматичні зміни настільки великі, що більшість прикмет вже не працюють. Стосовно строків посадки - тут треба впіймати баланс. Наука каже, що найкраще висаджувати картоплю, коли грунт прогріється до 8°С. Натомість практика показує, що садити треба чим раніше - тим краще. При цьому слід так розрахувати термін посадки, щоб на момент ймовірних «миколаївських» заморозків з середини й до кінця травня сходи були мінімальними, тоді вони не надто постраждають від морозу.

— Існує думка, що розмір посадкового матеріалу не впливає на якість врожаю. Так само традиційно насіннєва картопля має невеликий розмір. Чи правильні ці твердження й звички?

— Загалом правильні, проте в умовах посух. які стали характерними для Городнянщини в останні роки, саджати великою картоплиною доцільніше, бо рослина тоді має більший запас вологи, відповідно — має більше можливостей для повноцінної вегетації.

— Отже, для успіху городнього картоплярства треба мати добрі сорти, вчасно висадити, бажано великими бульбами, а далі? Що порекомендуєте для підживлення городу?

— Звичайно, під картоплю треба вносити добрива. Ми вносимо всі необхідні мінеральні добрива, згідно норм. Додатково також вносяться мікроелементи. Використовуємо переважно імпортні добрива, які зарекомендували себе як якісні та ефективні. Для городництва ж традиційними є органічні добрива (гній), до якого треба додзвати й мінеральні - азотні, калійні й фосфатні. Добрі результати дає внесення попелу.У фермерському господарстві вже завершують посадку 150 гектарів картоплі. Більшість виробничих питань тут вирішують в спокійному діловому режимі. Непокоїть українських картоплярів інше — держава зовсім не захищає внутрішній ринок. Сьогодні практично всі сусідні країни постачають картоплю в Україну, при цьому часто вдаються до демпінгу цін, знижуючи вартість товарної картоплі. А це, відповідно. зменшує заробітки фермерів й знижує їхні можливості розвиватися.

Джерело: газета «Новини Городнянщини» №19 (11888) від 13 травня 2021, Павло Дубровський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Городнянщина, фермерське_господарство, Лавр, Дубровський, Новини_Городнянщини

Добавить в:
 
 


Центр Комплект