• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Від серця до серця

Одразу двоє дітей співробітників редакції відвідують клуб для дошкільнят «Сонечко» в Центрі дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ). Малята не приховують свого захвату від занять у цьому гуртку. Після відвідування «Сонечка» дошкільнята повертаються додому, сповнені нових творчих ідей, приносять із собою цікаві вироби й малюнки, дивують батьків виконанням незвичних, креативних завдань. Та головне – вони приносять із собою захоплений настрій й бажання творити. Як вдається запалити творчий вогник у серці дитини – ми розпитали у доброї феї, керівника гуртка «Сонечко» Марини Груздєвої.Марина Олександрівна – молодий педагог з чималим досвідом. Схильність до навчання та виховання дітей у неї проявилась ще у початкових класах, коли після шкільних занять, вдома, вона «проводила уроки» вже для своїх іграшок. А вже у старших класах дівчина твердо вирішила стати вчителькою молодших класів. Тому не вагаючись вступила до Чернігівського національного університету імені Т.Г.Шевченка на спеціальність вчителя молодших класів.

Навчання не було простим для студентки. З ряду особистих причин дівчина
була змушена перевестись на заочну форму й заробляти на життя й навчання самостійно. Працювала продавцем й спеціалістом відділу кредитування в банку. Педагогічну кар’єру розпочала вже в Городні, в початковій школі, де протягом навчального року виховувала учнів четвертого класу на групі продовженого дня. Ще три роки Марина «шліфувала» свою педагогічну майстерність у декретній відпустці, виховуючи сина Даниїла.

В ЦДЮТ вона працює відносно недавно. Спочатку виховувала дітей у клубі дошкільнят «Малятко», згодом взялася навчати старших дошкільнят у «Сонечку». Працювати непросто, бо групи чималі – по 19 дітей, чиєю увагою потрібно оволодіти, а ще зацікавити, навчити й погратися.

– Саме ігрова форма навчання дає змогу втримувати увагу дітей. Через гру вони охоче навчаються новому, починають творчо мислити, проявляють активність. Тому мені самій щодня доводиться вчитись, шукати нові засоби взаємодії з дітьми, нові методи й підходи. Та головне – взаємодіяти з дітьми щиро, бо все, що йде від серця, до серця й потрапляє! – переконана Марина Олександрівна.

Окрім «Малятка» та «Сонечка», ЦДЮТ пропонує для розвитку дошкільнят танцювальний, вокальний та гурток іноземних мов. Однак наша співрозмовниця переконана, що садка та гуртків недостатньо для розвитку сучасних дітей. Малеча потребує більше
уваги з боку батьків, і тому дорослим варто відкласти частину «важливих» справ, щоб зайвий раз побути з малюками, долучитись до їхніх ігор і дитячих справ. Турбує педагога й використання вихованцями гаджетів:
– Звичайно, телефони, планшети й комп’ютери вже стали невід’ємною частиною нашого життя, і повністю ізолювати дитину від них сьогодні неможливо. Проте варто дозувати час їхнього використання і слідкувати за тим, що діти роблять у віртуальному світі.

Клуб «Сонечко» в поточному році відзначить своє 22-річчя. Починався він якbексперимент з кількома вихованцями, нині – це вже популярний заклад, куди батьки охоче водять своїх дітей.
Окрім міських дошкільнят, на заняття гуртка привозять дітей і з довколишніх сіл – Пекурівки, Політрудні, Ясенівки, Бутівки, Хрипівки та інших. Секрет такого успіху очевидний – є вагомі результати в розвитку малят, до того це ще й цікава платформа для додаткової соціалізації дітей. Та головне – це тепле, чуйне ставлення до вихованців справжніх професіоналів своєї справи.


Джерело: Газета «Новини Городнянщини», №5 (11874) від 04.02.2021, Павло Дубровський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Сонечко», дошкільнята, Груздєва, Городня, Дубровський

Добавить в: