Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Надія – тільки на мир. Віра привела з Донеччини на Чернігівщину, тут і зустріла любов


Home net

Надія – тільки на мир. Віра привела з Донеччини на Чернігівщину, тут і зустріла любов

— Бєрітє вєнік, — російською припрошує 54-річна Тетяна Тєлєгіна з Понорниці Коропського району. Жінка тягне на кравчучці оберемок віників. Невеликі, проте охайно зроблені. Поряд з ними до тачанки прив’язана сумка. У ній — свіжий хлібчик. — 35 гривень. Самі вирощуємо просо на городі, чоловік віники робить, а я на продаж вожу.Говорить, своїм малим бізнесом займаються років п’ять.

— За день можна продати шість-сім віників, а можна і жодного, — видає бізнес-секрети. — У чоловіка рука набита, то одне підмітайло за півгодини скрутить.

Віник перетягнутий капроновою мотузкою, зверху — паростком лози.

— Треба ж і нитки купити, і лозу наламати, і просо почистить від насіння, — перераховує Тетяна. — Чистимо об відро. Металевою ручкою притискаєш і обчищаєш. Ми ж не на пенсії, а роботи нема, от і крутимося, як можем.


Тетяна Тєлєгіна родом з Горлівки Донецької області. Там працювала на заводі «Стирол» апаратницею. За освітою — електрик. Співмешканець, 56-річний Віталій Циганок, — місцевий.

— Переїхала у 2012 році. Встигла до страшних подій на Сході. З віруючими познайомилася (адвентистами сьомого дня), з ними і рвонула сюди. Тоді вже тут путнього і непитущого чоловіка зустріла. Сміюся собі: віра привела на Чернігівщину, тут зустріла любов, а надію маю тільки на мир, щоб додому в Горлівку навідатися. Там лишилася квартира, тут живу у чоловіка. Що вони воюють, що вони хочуть? Нащо кров проливати? Жодного разу, як війна почалася, не їздила на Донбас. Мама-тато росіяни, а все життя прожили в Україні. Хоч і говорю російською, та я українка.

З Тетяною говоримо 14 лютого, у День закоханих.

— З Віталієм привітали одне одного зі святом?

— Аякже! — розводить руки в сторони. — Із самого ранку, і словом, і обіймами. Ми з ним поки не розписані, та то справа часу. Думаю, що ще й весілля згуляєм.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №8 (1762), 20 лютого 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Тетяна Тєлєгіна, Коропський район, людські долі, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:


ЦентрКомплект