Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Де ви плавали, на чому? В яких морях, океанах, річках, озерах?

Де ви плавали, на чому? В яких морях, океанах, річках, озерах?

Літо!!! Саме час пригадати, де ви плавали, в яких морях-океанах бували або мріяли побувати. Чи полюбляєте купатися в річці, на ставку? А може, ви моряк чи морячка?«Мене називають мореманом, а я й не серджуся»

Віталій Дейнеко, пенсіонер, Горбове, Куликівська ОТГ:

— До Десни дев’ять кілометрів, до місцевих ставків метрів 500. Та рідко на цих водоймах доводиться бувати. А море мені іноді сниться. Мене і досі у селі називають мореманом, а я й не серджуся. Тридцять років тому я служив у морфлоті. У Криму, на ракетному крейсері «Адмірал Головко».

Нас тоді там було 22 хлопці різних національностей. Мене прозвали Хохло-русо-білорус. Я принципово розмовляв так, як у нас говорять у селі. Найбільше дружніми до українців були хлопці з Казахстану. Я б з ними і в розвідку пішов. Я був «маслопупом». Так називали мотористів, які працювали у трюмах, завжди по лікті у машинному маслі. На нас були і насоси, і двигуни. Тоді з мене сміялися і брати двоюрідні, і кум. Вони у солдатах, а мене заперли у морфлот. А я не жалкував. То була велика школа життя. І коли в розмові зі мною хтось каже: «Ти плавав», — я виправляю його: «Плаває лайно, а кораблі ходять». Крим наш!!! І я вірю, що колись знову там побуваю. На гражданці я 24 роки і 7 місяців відслужив мнсником. У 2014 році викликали у військкомат. Я поїхав до Ніжина, так мені ще й на роботі прогул вліпили. Довго розбиралися. Ми мали забрати українські кораблі з Криму, та не склалося. І участь моряків, у тому числі і моя, не знадобилася.

Життя моє і без моря нудним не назвеш. Хоч і не легко живеться, намагаюся побільше жартувати і бути на позитиві. Один випадок не забуду ніколи. Відправили нас у Вінницю до вищого училища на навчання і тренування. Сотня надзвичайників з’їхалася з усієї України. Вистроїли нас. Командир питає: «Яка ходка?» Кажу: «Третя». «За пляшкою попід парканом не лазити», — попередив усіх. Я візьми та й ляпни: «Я через паркан перемахну». Ну, люблю поприколюватися.

«Плавати не навчилася»

Олена Черниш, пенсіонерка, Полонки, Прилуцький район:

— Коли було мені років сім, купалася разом з братом у річці Удай і ледь не втопилася. З того часу з’явився страх перед водою. Плавати за все життя так і не навчилася. Мені вже за 60, але води й досі боюся. Можу тільки побродити ногами, і то, якщо вода тепла, але далі не заходжу. Краще вдома гарячу ванну прийняти.

Розчищають русло Носівочки

Андрій Шелестюк, начальник Носівського районного сектора Управління ДНСН в Чернігівській області, Носівка:

— Часу для відпочинку небагато. Купатися жителі Носівки здебільшого їздять на річку Остер біля Мрина. Наразі у нас розчищають русло річки Носівочка. Сподіваємося, що буде і пляж. Позаторік мав Нагоду побувати на морі в Одесі. Нам від роботи дають безкоштовні путівки до санаторію на два тижні. Хотілося відпочити З родиною. Отож купив ще путівки дружині і сину.

«Холодно, і дитина мала»

Алла Мартищенко, у декретній відпустці, Срібне:


— Цього року ще не купалась, і навряд чи буду. Холодно довго було, вода ніяк не могла прогрітися. Та й маленька дитина, 11 місяців. Потребує багато уваги, то часу нема, не до купелі. У Срібному є де поплавати: річки Удай, Лисогір. Але минулі роки завжди їздили на ставок у Сокиринцях. Бо в місцевих річках якось нема бажання купатися. А бувало і на море їздили. На Чорне. На Азовському не відпочивала жодного разу.

«У Криму після навчання»

Ганна Коваленко, пенсіонерка, Макошине, Менська ОТГ:

— На морі була пише раз. Навчалася в житомирському педагогічному університеті. Після другого курсу всіх студентів возили на практику в Крим, на Чорне море. Купались, засмагали, плавали на яхтах, лазили по горах, збирали гербарії. Вивчали підводний, тваринний і рослинний світ кримського узбережжя. З того часу більше моря і не бачила. Не було бажання. А от на річці буваю часто. Поряд з домівкою протікає Десна. Ходимо з родиною відпочивати туди. Плаваю слабо, боюсь глибини, тому хлюпаюся біля берега. В цьому році, щоправда, ще не були на річці.

Тижневик «Вісник Ч» №25 (1832), 24 червня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: опитування, море, відпочинок, «Вісник Ч»

Добавить в: