Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Вишиває портрети, кладе пічки і куховарить


Вишиває портрети, кладе пічки і куховарить

46-річного Юрія Рибицького, директора комунального підприємства «Господар» Мринської ОТГ Носівського району, рідко застанеш у кабінеті. Він часто «у полі» — то за запчастинами поїхав до Ніжина, то там, де працюють підлеглі.


Юрій Рибицький

— Оце, як було багато вихідних, чоловік нудився без роботи. Казав: «Коли вже ті свята закінчаться?» Його аж крутить від безділля, — усміхається дружина 44-річна Лариса Рибицька. — Юрій за освітою економіст. У домі весь ремонт зроблений його руками. У дворі пічку для барбекю зробив, коптильню, з холодильника інкубатор, щоб яйця самі переверталися, змайстрував. Зробив декоративний вітряк перед порогом. Усяку теслярську роботу вміє. А готує як. Коли збирається компанія, найсмачніші каша, юшка і шашлики у нього виходять.

Уже другий рік у Юри нове захоплення — вишиває хрестиком портрети. Першим вишив мого брата Сергія, потім його онука. Портрет розміром десь 30x40 сантиметрів. На ньому більше ста відтінків кольорів. Вишив наш сімейний портрет, синів. У нас двоє дітей. Олександру 24 роки, одружений, живе у Ніжині. Працює менеджером в «Ельдорадо». Молодший Мишко — одинадцятикласник.

— Ларисо Василівно, мужики зазвичай у «танчики» на комп’ютері граються, дивляться по телевізору політичні шоу, потім з матюками обговорюють можновладців. Випивають наодинці або норовлять з дому кудись злиняти, аби «смикнути» чарочку.

— Мій не такий. Він навіть столик спеціальний змайстрував, аби напівлежачи на дивані вишивати. Нещодавно виконав на гобелені бісером невелику картину — 2500 стібків.

— Мужики не глузують, що то бабське діло?

— Ні. Так він не заморочується, хто і що каже.

Усе з чого почалося. Я вишивала Матір Божу та Ісуса, ікони, аби батькам подарувати. Вже скоро їхати, а я не встигаю закінчити. Попросила допомогти, показала як. Юра сів, і в нього все вийшло.

— Продає свої роботи? Були замовлення на портрети?

— Цікавилися люди. Але чоловік порахував, скільки коштують матеріали, він їх замовляє в інтернеті, та робота. Вийшло недешево. Поки що робить для себе, для душі, — жінка показує роботи Юрія Олександровича, і її очі сяють від гордості за нього.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №6 (1760), 6 лютого 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Юрій Рибицький, Мринська ОТГ, підприємство «Господар», «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект