Home net

Довідка про несудимість онлайн

Довідка про несудимість потрібна інколи для влаштування на роботу, для участі у тендері, здійснення усиновлення, встановлення опіки, оформлення громадянства, поновлення документів тощо.Нині не треба двічі ходити до Сервісного центру, аби її отримати: спочатку щоб замовити, а потім забрати. Замовити довідку можна через інтернет.

Існує два види довідки. «Скорочена» включає відомості про відсутність/наявність судимості. «Повна» — про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

Для певної вимоги передбачено різний обсяг інформації стосовно особи. В одних випадках людині необхідно лише довести, що вона не має судимості, в інших — повинно бути підтверджено, що не лише не має судимості, але й ніколи не була засуджена, навіть якщо судимість була погашена чи знята. Іноді законодавство передбачає перевірку за персонально-довідковим обліком у разі притягнення особи до кримінальної відповідальності.


Документ має право отримати особа, яка досягла 14-річного віку. Його у сервісних центрах МВС можна замовити у два способи: онлайн на сайті hsc.gov.ua та безпосередньо у зручному сервісному центрі МВС.

Для замовлення довідки через інтернет потрібно: зареєструватися через Електронний цифровий підпис (фізичної особи) або Bank ID. Заповнити електронну форму (вказати, в якому ТСЦ зручно забрати готову довідку). Отримати повідомлення про готовність документа.

Потім забрати його в обраному сервісному центрі МВС, пред’явивши паспорт.

При замовленні через Bank ID отримати довідку можна лише в паперовому варіанті. Відправлення електронної форми здійснюється лише за допомогою персонального комп’ютера, на якому встановлено ОС Windows.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №6 (1708), 7 лютого 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: довідка про несудимість, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект