школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Юлія Корієнко, мама з Борзнянщини, яка отримала пакет малюка: «Пелюшка-клейонка дуже подобається, іще кілька купила б. A от ножички великі»

KIA

Юлія Корієнко, мама з Борзнянщини, яка отримала пакет малюка: «Пелюшка-клейонка дуже подобається, іще кілька купила б. A от ножички великі»

284 пакети малюка одержали мами Чернігівщини, які народили у вересні. Так звані бебі-бокси приходять з Києва на департамент соціального розвитку населення Чернігівської облдержадміністрації. Вартість одного пакета — 5 тисяч гривень. Входить 25 предметів для новонародженого і мами.

— Є різниця, дівчачі чи хлопчачі подарунки?

— Усі однакові, — говорить Інна Снегерьова, заступник директора департаменту соцрозвитку Чернігівської ОДА. — 84 штуки отримали 28 вересня, за десять днів до цього, 18 вересня, — 200 Всі перенаправили на районні управління. Звідти — мамам з дітками.


Юлія Корнієнко вдома відкриває пакунок малюка

31-річна Юлія Корнієнко з Кинашівки Борзнянського району народила донечку Кіру в пологовому відділенні Борзнянської райлікарні 20 вересня. Через кілька днів одержала подарунок. Привіз Юлин батько, він працює у Борзні.

— На перший час вистачить, якщо в кого нема, — хвалить подарунок рідна тітка Юлії Тамара. — Юлі сподобалось, усім родичам також.

— Кажуть деякі мами, що от якби нам по 5 тисяч гривень, то ми б купили те, що нам потрібно. Звісно, ми б купили, — розмірковує Юлія. — Якщо я користуюся підгузками-хаггісами, то я їх і купую, вони мені подобаються. Але якщо не дають по 5 тисяч, скажіть спасибі, що хоч щось дають. Я Егора народжувала, то взагалі нічого не пропонували. Так, синку?

Егор у цей час стрибає на батуті, встановленому в кімнаті. Захотів на день народження. І забавка, і фізкультура. І час мамі економить.

— Подаруночок дали, от і спасибі, — продовжує Юлія. — Увага держави до породіллі. Памперсів 4 упаковки по 24 штуки. Про памперси чула відгуки недобрі, — бере до рук підгузок. — Мовляв, погано застібаються. Ні, застібаються гарно. Потрібно тільки на липучці відривати папірці. В усіх памперсах, зазвичай, відразу заліплюється. А в цих — лише трошки липучки, решта заклеєна папірцем, його треба віддирати, — показує. — Це нове. Тому, може, не всі мами знають. Звісно, якщо заліпку не підготувати, воно не триматиметься.

— Критикують люльку-колиску, — дивлюся на коробку. — Багато хто взагалі не міг зрозуміти, що колиска — це і є коробка.

— Я не буду користуватися нею як люлькою, — не переймається Юлія. — Це буде коробка для іграшок. А поки що там зберігаються нерозпаковані подаруночки. Якщо ж у молодої мами безвихідна ситуація, нема де покласти дитинку, то можна перші місяць-два як люлькою користуватися.Матрацик подобається. Він величиною — як для коробки-люльки. 70 сантиметрів довжина. Поклала у коляску, — піднімає матрацик. — Якраз по розміру. Гарно ліг. У колясці тепер м’якенько.

— Мам, де ляля? Де ляля? — хвилюється Егор.

— Кіра спить на ліжку, — заспокоює братика.

— Рушничок хороший, — розгортає великий квадратний зелений махровий рушник. — Куточок зверху — для голівки. Подобається. Купаю, обгортаю.
— Пелюшка-клейонка просто відмінна. Дуже подобається. Іще б пару штучок купила б. Вони добре перуться.

Гарна пелюшка, в якій вже купаю дитину. У воду кладу. Вона муслінова. Особливого полотняного переплетіння. Буває муслін бавовняний, шовковий, вовняний. Пелюшка — з бавовняного.

Найтонша і найтовща пелюшки ще не використані. Це ситець, тонесенька бавовна. А це фланель, теж бавовна.

  • домашній експеримент

Чи збігається розмір?

Найменший розмір з допустимого — у ситцевої пелюшки.

На кожній пелюшці збоку на етикетці вказаний розмір з допуском. Дозволяється плюс-мінус 10 відсотків. Чи збігається він з реальним? Чи не крадуть державні гроші (тобто гроші платників податків), економлячи на розмірі?

Переміряли розмір подарованих пелюшок з Юлією Корнієнко.

Пелюшка-клейонка. Написано 60 на 80 сантиметрів. Міряємо: ширина 62, довжина 84 сантиметри. Дали на кілька сантиметрів більше.

Муслінова пелюшка. 70 на 65 сантиметрів.

— Яка різниця, 70 на 70 чи 84 на 65, — говорить Юлія. — Аби площа збігалася.

— Площа навіть трохи більша, — підраховую. — Якби було 70 на 70, вийшло б 4900 квадратних сантиметрів, якщо 84 на 65, виходить 5460 квадратних сантиметрів.

Ситцева пелюшка. 80 на 95 сантиметрів — вказаний розмір на етикетці. У пелюшки заокруглені краї. Міряємо по широкому. Виходить 72 на 88. Якщо враховувати допуск, норма. Але норма в напрямку до мінуса.

Завершуємо дослід перемірянням фланелевої. Має бути 90 на 110 сантиметрів. Виходить 90 на 110, чітко.


Пам’ятник мамі у декреті, встановлений в Іспанії

— «Чоловічки». Комбінезончики такі. М’якесенький трикотаж, бавовна. — показує далі склад бебі-боксу Юлія. — Це ще треба вирости. Більший «чоловічок» і менший. З коротким рукавом, довгим. З коротким рукавом, мабуть, не знадобляться, бо зима попереду.

Шампунь «Джонсоне Бебі».

А це прокладки для грудей. Кому треба, кому ні. Мені вони не треба.

— Не годуєте?

— Годую. Вони для тих, у кого молоко витікає. Щоб не була майка мокра, кофта. Своєрідний ватний тампон, у ліфчик запихається.

Іграшка, — дивимося далі. — Шкарпеточки, малесенькі. Ножички з футляриком на вістрі. Ножички, звичайно, мені не подобаються. Нігтики на тих пальчиках, які зараз є, я, звичайно, ними не підріжу. Дитині треба маленькі манікюрні, а ці дуже здорові.

— Для вирізання аплікацій у дитсадок будуть, — кажу.

— Покажу вам іще градуснички. Цей для води. Мені він особисто не потрібен. Я перевіряю, чи тепла вода для купання, ліктем. Якщо не потрібний, можна повісити на стіну. Замість термометра настінного. Він у вигляді качечки.

Оцей градусник, електронний, для тіла, я випробовувала на собі. Я не знаю, годний він чи ні. У мене температура на ньому 35 градусів. Ще раз можна перевірити... — кладе під пахву. Набравши потрібну температуру, термометр пікає. Сигналізує, що вже все. Юлія дістає прилад. На табло — 35, 4. — У мене зазвичай 36,6, — не погоджується з показником Юлія. — Неправильно показує. На нього орієнтуватися не можна. (Кажуть, що електронні термометри дуже часто «глючать». З десятка, перепробуваних в аптеці, один може показувати правильно. — Авт).

Рідке мило. Крем для грудей, для загоєння сосків. Один раз всього помазала. Наскільки ефективний, не скажу. Якщо дотримуватися гігієни, щоб були помиті, витерті, вони не тріскатимуться.

  • державні гроші

Кладіть у бебі-бокс памперси різких розмірів

Що в подарунку виявилося найпотрібнішим, а що — зайвим чи не таким?

Юлія Яцеленко, Дружба, Ічнянський район:

— Хочу порадити комплектувальникам у Києві: кладіть у бебі-бокс памперси різних розмірів. Усі 4 упаковки — «одинички». Моїй донечці вони, наприклад, усі були маленькі. Діти народжуються різні за вагою, ростом — це перше. Друге — ростуть. Сьогодні треба «одиничка», через три тижні — «двієчка».

Електронним градусником не знаю, чи користуватимемось. У нас удома є такий. Трошки бреше. Всі чи майже всі електронні неточно показують.

Коробка-люлька... Я дитину свою в коробку не покладу.

Ольга Фесенко, Головеньки, Борзнянський район:

— Найпотрібніші — памперси. Одяганочки гарні. Махровий рушник для купання. Прокладки для грудей... Не особо вони потрібні. Краще б памперсів більше поклали.

Олена Мудієнко, Борзна:

— Усе гарне. Для купання речі потрібні. Пелюшечки вже використовую. Шапочки гарнесенькі сподобалися, бодіночки (костюмчики).

Марина Дейнека, Ічня:

— Подарунок сподобався. Коробку-люльку використовую просто як коробку.

Ірина Лутченко, Івангород, Ічнянський район:

— Усе влаштувало. Деякими речами, наприклад, електронним градусником, ще не користувалися.

Ірина Плющ, Борзна:

— Якщо сам купуєш, звісно, купиш якісніше (якщо є гроші). Але дарованому коню в зуби не дивляться.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №40 (1691), 4 жовтня 2018 року

Теги: пакет малюка, Юлія Корнієнко, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект