Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Вчитель-радіоаматор із села Кувечичі Чернігівського району самотужки оснастив школу комп’ютерами (відео)

Вчитель-радіоаматор із села Кувечичі Чернігівського району самотужки оснастив школу комп’ютерами (відео)

Вчитель-радіоаматор із села Кувечичі, Чернігівського району, оснастив школу комп’ютерами. Андрій Шарий працює фізиком більше 20 років. За цей час зібрав для навчального закладу комп’ютерний клас – 19 машин. Запчастини для них збирає з усієї України. Напередодні дня вчителя в гостях у кувечицькій школі побувала наша Альона Макаренко.Саморобні автоматичний дзвінок, світильник, що реагує на тепло, комп’ютери в кожному класі. Це - школа в селі Кувечичі Чернігівського району. Тут вчиться 56 учнів, працює 13 вчителів. Керує процесом – фізик Андрій Шарий.

Андрій Шарий, директор школи: «По нещасному збігу обставин – директор цієї ж школи, тому що доводиться, і таку роботу теж треба робити».

У вільний час між адміністративною роботою і викладанням фізик майструє. Ці прилади у його класі зроблені власноруч.

Андрій Шарий, директор школи: «Шкільне обладнання дуже дороге, але як вихід рятує трішки моє хобі, я радіоаматор, тому багато чого я можу зробити сам. Це - модулятор світла. Ось я можу взяти трішки синього, додати трішки зеленого – і в мене вже такий блакитний колір. Ультразвуковий вимірювач відстані показує, скільки для тієї перешкоди сантиметрів. І метроном, який через рівні проміжки часу нам блискає й подає звуковий сигнал».

Андрій Шарий вчить за принципом: фізика має бути прикладною. Тому кожен урок закріплює експериментом.

«Після такого експерименту як правило прокидаються всі і ми починаємо говорити, а чому ж тут щось таке схоже на туман утворюється в пляшці й далі йде розмова».

Аліна Желей, учениця 9 класу: «Дуже подобається, тому що Андрій Михайлович майже на кожному уроці показує якісь цікаві експерименти. Ми разом розв’язуємо задачі і він нам допомагає».

Засвоївши урок із фізики про електродвигуни, дев’ятикласники Дмитро й Данило йдуть на біологію. Тут продовжують крутити дроти і думають, як від шкільного хом’яка Тьоми отримати електроенергію.

Дмитро Магравян, учень 9 класу: «Ми хочемо зробити двигун, щоб хом’як виробляв енергію й цим живив лампочку.

Нині в кувечицькій школі 21 комп’ютер, 19 із них директор склав сам. Запчастини для техніки до школи несуть з усього села. Й не тільки.

«Ось черговий пацієнт переживає можна сказати реінкарнацію. Все його нутро безнадійно застаріло, тому зараз замінена материнська плата, замінений процесор. І вже фінальна стадія збирання, підключення кабелів, налаштування, і далі піде в який-небудь з класів на заміну. Запасні частини, які я зараз монтую в цей комп’ютер, мені надійшли поштою аж з Дніпра, через пів України. Там люди викинули, але вони знають, що десь на карті є Кувечичі й там треба стара техніка».

Андрій Шарий пише публікації в дитячі наукові журнали, бере участі в конкурсах, турнірах та олімпіадах. Минулого року став кращим вчителем фізики в Україні. 2017 рік «Учитель року» за версією журналу колосок, дитячого журналу. Зупинятися на цьому вчитель не планує. Наразі готується до нових наукових змагань.

«Скоро олімпіада, на весняних канікулах. Поїдемо на олімпіаду з фізики, готую задачі вже зараз, за мною експеримент, демонстраційна олімпіада частково. Тому ідеї накопичуємо, залізякі паяємо, все готується по трішки. Я люблю свою роботу. Мабуть це і визначає те, як я її роблю».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Андрій Шарий, село Кувечичі, директор школи, фізик, UA: Чернігів

Добавить в: