Молоко по 5

— Мало корів. Три здатчики усього, говорить приймальниця молока 55-річна Вікторія Тіманькова з Парафіївки Ічнянського району. — Було 43 на моєму кутку, як я починала приймати років 10 тому.— Почому приймаєте?

— П’ять гривень за літр платить Ічнянський завод. Така ціна тримається протягом зимового часу. Було 4, 4,50, потім 5 гривень за літр базисної жирності. Минулого року приймали по 6 гривень узимку. Думали, що й цей рік буде стільки ж. Ніхто не пропонував. Усе піднялося в ціні, але не молоко. На базарі 36 гривень трилітрова банка, у нас виходить 15. Плюс жир. Якщо жирне молоко, більше отримують.

— Яка жирність зараз?

— По-всякому. Буває й 5 відсотків. І більше 5. В основному — 4,4, 4,6. Базисна жирність — 3,4 відсотка.

— Розбавляють молоко люди, як здають?

— Ні. Нащо його розбавлять? Краще менше принести, та з жиром. Воно ж більше буде по грошах.

— Три літри молока, жирність 5. Скільки отримає?

— Три літри множимо на 5 і ділимо на 3,4, — Вікторія Олексіївна бере калькулятор. — Виходить 4,4. Майже півтора літра набігає. 4,4 множимо на 5. 22 гривні буде. Здають здебільшого 300 чи 400 літрів у місяць. А що робити? У Києві була — там молочного не можна докупитися. А селянина ні в що не ставлять. Я 22 роки корову тримаю. Дві було, тепер одна. Хлів, двір біля батьківської хати. Роботи — і вичистить, і жому набрать, і набить, бо замерзає, і напоїть. І сіно, і жом, і солому ще й купити треба.

* * *

На Срібнянщині молоко приймають по 7.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №10 (1661), 8 березня 2018 року

Теги: прийом молока, селяни, Вікторія Тіманькова, Ічнянський район, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект