Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Десні роблять аналіз крові, не пробиваючи пальців і вен

У Десні роблять аналіз крові, не пробиваючи пальців і вен

У селищі Десна Козелецького району працює аналізатор неінвазивної формули крові.


Лікар Петро Кучеренко показує, як треба працюв

— Це апарат, за допомогою якого, умовно кажучи, можна обстежитися від маківки до п’ят. Зручний для тих, хто боїться, коли беруть кров. Не треба пробивати пальців, проколювати вену, — пояснює 38-річна Людмила Кузьмин, головний лікар Деснянського центру первинної медично-стаціонарної допомоги. — Процедура безкровна. Лікар закріплює датчики на крупних магістральних судинах (шиї, підпахових впадинах, животі). Вносить до комп’ютера дані, вагу, вік, зріст, частоту пульсу, дихання — і програма починає процедуру. Через хвилин 30-40 вже є результат: формула крові, скринінгова оцінка гемодинамічних, біохімічних та імунологічних параметрів, рівень цукру в крові і ще багато різних показників. На основі яких встановлюється діагноз. Дослідження віддають одразу, його лікар роздруковує на принтері, що стоїть біля комп’ютера.

— Людмило Леонідівно, звідки такий прилад?

— Торік нам подарував його благодійник, філософ, мільйонер Ігор Дідковський. Він приїздив до Десни з приводу встановлення опалення. І презентував апарат. Кажуть, вартість цього аналізатора 15 тисяч доларів.

— Скільки коштує обстеження, чи треба робити благодійні внески? Приймають усіх чи іногородніх ні?

— Процедура безкоштовна. Але треба заздалегідь записуватися, щоб не виникало черг.


P.S. Особисто я дуже боюсь, коли проколюють палець. Щоб взяти аналіз, мені, буває, б’ють 2-3 рази. Буду у Десні, випробую на собі.


Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №6 (1657), 8 лютого 2018 року

Теги: селище Десна, аналіз крові, аналізатор, Деснянська ОТГ, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект