Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Дах тече, тріщить стіна - ось реформа ще одна...

Дах тече, тріщить стіна - ось реформа ще одна...

У Бобровицькій школі №1 побувала вже не перший раз. Тут завжди радо зустрічають гостей. Розповідають більше про позитивне: ремонт у їдальні, покриття у спортивному залі... Про проблеми говорять, але дуже обережно, квапливо, без акцентів. Але, на жаль, деякі з них вже вилізли назовні і «кричать» самі про себе. Тріщина в стіні, яку добре видно неозброєним оком, дірки в покрівлі, куди забивається сніг, а, розтанувши, стікає струмочками у коридор першого поверху... А вікна... Вони скромно дихають далеким 1986 роком та радо впускають до класних кімнат холодний вітер... Хоча є тут і металопластикові, надійні, їх випросили під вибори. Ще на кілька енергозберігаючих віддали свої кровні гривні основні донори навчальних закладів - батьки. Отож громади створено, як заповіли тямущі урядовці, а тепер мовчки забираємо на власний баланс побиті роками державні школи з дірявими дахами і щербатими вікнами...ЗОШ №1 у Бобровиці - це типова триповерхова будівля з просторою спортивною та актовою залами, їдальнею, де харчуються не лише школярі, а й гімназисти, які бігають сюди на перервах, бо власної, на жаль, не мають.

«Найгостріше стояло питання ремонту шкільної їдальні, - розповідає директор навчального закладу Віталій Ралко. - Там просідала підлога, електропроводка геть застаріла, про сантехніку взагалі мовчу. У минулому році за рахунок районного бюджету був виготовлений проект і за літні місяці зроблений капітальний ремонт, на який було витрачено приблизно півтора мільйона гривень».

Так, тут дійсно покращення помітне, тільки-но переступаєш поріг. Привітні жіночки у білих спецформах, як зазвичай, усміхаються і пропонують власну випічку, яку найбільше полюбляють школярі. На кухні не задимлено, як раніше, бо тепер вона обладнана новими потужними витяжками. Запевняють, працювати стало значно легше і головне - безпечно, бо повністю замінено електропроводку.Позитивні сторони неабияк радують, але до гостинної їдальні веде сумний коридор, який час від часу «плаче», благаючи, щоб на його стареньку покрівлю теж звернули увагу. Тут постійно чергують прибиральниці, аби вчасно підставити якусь порожню посудину під нову порцію води, особливо коли на вулиці сніжить.

«Дах над вестибюлем протікає вже не перший рік, - зізнається директор. - Там покрівля залита смолою. За тридцять років від сонця та морозів та смола вже потріскалася і тепер зі щілин витікає вода, коли сніг, який туди позадувало, починає танути. Місцеве латання не дає бажаних результатів. Спеціалісти кажуть, що тут лише капітальне покриття врятує ситуацію. Районне керівництво у нас було. Обіцяють включити школу в план, щоб за літній період 2018-го покрівлю відремонтувати».

Такі ж проблеми були і зі спортивною залою. Туди взагалі під час негоди доводилося всі наявні відра й миски зносити, аби не затопило. Стіни почали руйнуватися... Та якраз дуже вчасно вибори нагрянули. Ось один із кандидатів і розщедрився - за умови, що його масово підтримають в особливий недільний день.

«Цю частину школи відремонтували напівгосподарським способом. Під вибори підлаштувалися, а решту - своїми силами. Спеціальне покриття підлоги нам гарне зробили, але це вже за районний кошт», - наголошує освітянин.

Два роки тому школа замовила проектну документацію на заміну всіх вікон і дверей. Торік цей проект подавали до державного фонду регіонального розвитку в область, але під час експертизи навчальний заклад чомусь трохи не дотягнув зі своїми проблемними вікнами.

«Нам відмовили, мовляв, є більш аварійні... Цьогоріч наш відділ освіти знову подає заяву до Фонду. Отож сподіваємося, що на наші проблеми таки звернуть увагу. Більше сотні вікон треба замінити».

І це при тому, що частину поставили батьки за власний кошт! Ще кілька вікон перепало під час виборчих перегонів.

«Зі щілин дме добряче, коли на вулиці вітряна погода, - зізнається Віталій Михайлович. - Але тут ми безсилі. Кошти непідйомні треба, отож тільки цільові програми нас можуть врятувати».

... Прикро, що на плечі батьків лягають витрати не лише на канцтовари, а й на підручники, фарбу, шпалери... Атепер вже навіть на меблі й вікна. Мене дуже здивувало й обурило, коли батьки розповіли, що вони купують парти й стільчики в школу... Люди добрі, це вже сором якийсь... І так відбувається з року в рік: батьки своїми силами забезпечують умови для навчання дітей. Все пояснюється браком фінансування. За рахунок виділених державою коштів, мовляв, неможливо покрити всі потреби школи. А де взагалі ті кошти, якщо вже вікна й двері батьки ставлять? Можливо, незабаром і стіни зводитимуть, бо, наприклад, в бобровицькій школі стіна вже тріснула...

Сніжана Божок, "Чернігівщина" №6 (667) від 8 лютого 2018

Теги: Бобровицька ЗОШ №1, Сніжана Божок, "Чернігівщина"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект