Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Одні дякують, інші думають, що банда». Талалаївку четвертий місяць патрулює «Самооборона»«Одні дякують, інші думають, що банда». Талалаївку четвертий місяць патрулює «Самооборона»

Уже четвертий місяць райцентр Талалаївку та сусідні села ночами патрулюють місцеві чоловіки. У серпні цього року тут створили громадську організацію «Самооборона. Талалаївка». Усього близько 40 учасників. Серед них з півдесятка АТОвців, підприємці. Головує 27-річний Богуслав Борсук. Він головний спеціаліст Талалаївського районного суду, воював на Донбасі.

— Коли до чоловіків, які торгують на ринку, підходять місцеві авторитети і вимагають гроші, скільки таке можна терпіти, — поясняє Богуслав.

До організації входять і талалаївці, і хлопці з району. Мають посвідчення.

— Ми чергуємо щоночі, з 23-ої до 5-ої. По двоє. Певного маршруту не маємо, щоб був ефект несподіванки, — розповідає підприємець Сергій Пятковський. — Хлопці по селах роблять обхід. Наші є в Українському, Рябухах, Красному Колядині, Грицівці.

— Якісь результати маєте?

— На місці нікого не затримували. Але злочинів поменшало.

— То ви статистику ведете?

— Від людей чуємо. Тепер красти почали не вночі, а під ранок, — сміється самообороновець Сергій. Він якраз чергував із суботи на неділю, з 4 на 5 листопада.

— Як люди ставляться до вас?

— Мнєнія різні. В основному дякують. А деякі думають, мо’, нова банда формується. Вже терпіти немає куди. У школі наркотики дітям продають. Що далі?

— У гастрономчик зайшов дід: «Тепер хоч можна спокійніше спати», — говорить Богуслав.


Сергій Каховський патрулює Рябухи на Талалаївщині

У сусідніх з Талалаївкою Рябухах варту несе 49-річний Сергій Каховський. Він 14 місяців воював в АТО. Не забирали. Сам напросився.

— Хлопців молодих забирають, вважай, дітей, а я дома сидітиму? Попросив, щоб мене призвали. До того ж у самого три сини. Не хотів, щоб старший ішов воювати.

Ще до АТО приловлював хлопчиків-наркоманчиків. У нас у селі їх багато було. І місцевих, і приїжджих. На полях біля села сіяли мак. Яка не охорона, а умудрялися красти. Примудрялися молочка з кінчику коріння акації добути, навіть з кукурудзи вичавлювали, із картоплі зеленої, як зав’язь наверху появлялась.

Патрулюю не за графіком. Щоб злодії не знали. Сюрпризом, так би мовити.

— І як?

— Викликали нас на пожежу біля села. Торфовище загорілося. Як могли, тушили разом з пожежниками, — згадує Сергій. — У сусідньому хуторі цигани холодильник хотіли вкрасти. Залізли у хату дачників. А там баби назбігались. І давай галасувать. Поки циган затримали, мене викликали. Я з крадіями поговорив переконливо. Думаю, більше не прийдуть.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №45 (1644), 9 листопада 2017 року

Теги: самооборона, Талалаївка, порядок, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект