Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 117-річна Христина Нагорна померла уві сні117-річна Христина Нагорна померла уві сні

У п’ятницю, 3 листопада, не стало 117-річної Христини Нагорної із села Жадове Семенівського району. Христина Аврамівна у вересні цього року стала найстарішою жінкою планети. Після того як на Ямайці померла на кілька місяців старша Вайолет Мосс Браун. Хоча офіційно статусу баба Христя так і не встигла отримати.

Христина Аврамівна пережила дві війни, голодомор, поховала чотирьох чоловіків. У сто років ще тримала корову, у 110 — порала город, у 112 — розводила птицю і навіть вигодувала кабанчика. І до останнього приймала відвідувачів. Баба Христина вміла заговорювати, лікувала від пристріту, передбачала долю.

Зустрічалася з нею два роки тому, коли жінці минуло 115 років. Тоді Христина Аврамівна на прощання приказувала: «Не міняй чоловіка і роботу».

Розповідають, що З листопада Христину Нагорну, як завжди, прийшла навідати соціальний працівник Алла Бідна. Христина Аврамівна лежала у ліжку із закритими очима. Та вже не дихала. Викликали медиків, які й констатували смерть. Баба Христина померла уві сні.

Організацією похорону займався сусід Нагорної Микола Баклицький.

— Вона все переживала: «Хто ж мене заховає, як помру», — згадує Микола Михайлович. До речі, у цьому ж селі живе і правнучка Христини Аврамівни Валентина Катруша. Та родичі між собою не спілкувались. Чому? Не розповідають. Кажуть, ще у минулих поколіннях жінки не поділили між собою чоловіка. За старенькою переважно доглядали сусіди і соціальні працівники. Обробляли город Нагорній, готували їжу.

У Росії живе (чи, може, вже жив) онук Нагорної. Звав до себе. Та баба Христя не поїхала. Все боялася, що її кремують, тіло спалять. А хотіла, щоб поховали у землі.

— Я заспокоював: похоронимо, — продовжує Микола Баклицький. — Баба Христина на похорон відкладала, тому проблем не було.

Поховали Христину Нагорну у суботу, 4 листопада, на місцевому кладовищі. Були і односельці, і родичі. Поминки організували у приміщенні їдальні, а готували у Семенівському кафе.

Хата покійної, ймовірно, дістанеться родичам. Поки до сільради з приводу спадку ніхто не звертався. І про заповіт не чули. Та якщо по справедливості, по-народному, хто ховав, доглядав — того і хата.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №45 (1644), 9 листопада 2017 року

Теги: Христина Нагорна, село Жадове, Микола Баклицький, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект