Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 13-річна Оля Шаповаленко за перемогу на Всеукраїнській олімпіаді з біології у подарунок отримала планшет

Радио
Радио

13-річна Оля Шаповаленко за перемогу на Всеукраїнській олімпіаді з біології у подарунок отримала планшет

Оля — школярка зі Стольного Менського району. Минулого року дівчинка, котра навчалася у сьомому класі, брала участь у Всеукраїнській олімпіаді з біології як восьмикласниця. Зайняла 9 місце. Цього року здобула перемогу.

Оля Шаповаленко
Щаслива переможниця

— Змагання проходили в Кіровограді, — розповідає мама переможниці Олена Шаповаленко. Вона учитель біології Стольненської школи. — Першого і другого дня були тести. Тривали по три години. На третій день проводився практичний тур. Здебільшого по роботі з мікроскопом. Зайняв чотири години. Але Оля не дуже втомилася. Так чудово організували роботу і відпочинок у Кіровограді, що втоми не було. Зранку тести, потім — походи в боулінг, піцерію, театр, екскурсії містом. Усе за рахунок організаторів олімпіади.

Єдине, що було важко, — жили в інтернаті, у кімнату селили багато дітей. А так — нормально.

За три дні конкурсу Оля набрала 126 балів. Друге місце посіла Київська область —120. Третє — Івано-Франківськ, 111 балів.

— Як вдалося так гарно підготувати дівчинку із сільської школи, що вона обійшла киян?

— Їй просто дано, — переконана Олена Володимирівна. — Оля не дуже сиділа за книжками. Окрім біології, у неї ще танці, ляльковий театр, малювання. Знаю, що столичні школярі починали готуватися до олімпіади ще з вересня. Кожні вихідні збиралися і вчилися, адже Всеукраїнська олімпіада — це не тільки шкільна програма, потрібно мати більш глибокі знання, а головне — уміти логічно мислити.

Кожен учасник олімпіади отримав подарунок — від флешки на 16 гігабайтів до планшета «Impression» за перше місце, яким нагородили Олю. Планшет українського виробництва. Дочка задоволена.

Олена Шаповаленко — мати чотирьох доньок. Усі захоплюються біологією. Чоловік Олени Володимирівни Олег Валентинович — приватний
підприємець, має свій ветеринарний кіоск. Його мама також була вчителькою, батько — ветеринаром. Мати Олени Шаповаленко за освітою зоотехнік. Не дивно, що і доньки тягнуться до біології.

— Перший раз Оля їздила на олімпіаду ще в шостому класі, змагалася в районі з восьмикласниками, — сміється мати дівчинки. — Ще й сьоме місце зайняла. Проте вона змагається не тільки у знаннях з біології. Минулого року зайняла перше місце на районній олімпіаді з української мови, цього року — друге.

— Чи не загордилася доня після перемоги?

— Зіркової хвороби не помітила, — переконує Олена Володимирівна. — Вона чудово розуміє, що треба рухатися вперед. У нас є настільна книга з біології. Ми так пишалися, що її вивчали. А на олімпіаді виявилося, що з нею всі знайомі. Отож треба розвиватися. «Біологія» авторства Соболя — не вершина знань.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №18 (1565), фото з Інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Оля Шаповаленко, Стольне, біологія, Всеукраїнська олімпіада, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:
 
 


Центр Комплект