• Брухт ДальнобойСервис


Відновився ленінопад

Відновився ленінопад
16 червня близько дев'ятої-десятої вечора повалили цегляний пам'ятник Леніну у смт Десна Козелецького району.

Кажуть, зробили це не місцеві. Усього було чоловік 15. Приїхало дві машини — легковик «Форд» та «Фіат Добло». Накинули на Леніна мотузки, підбили кувалдою ноги. Місцевих на поваленні було багато. У селищній раді кажуть, що більшість з них почала обурюватися. Тоді ті, що валили, зробили близько шести попереджувальних пострілів з травматика.

У Десні кажуть, що Леніна повалили представники «Правого сектора», які живуть на полігоні 169-го навчального центру. Голову одразу забрали. Тулуб і досі лежить.
Загалом у кінці лютого-на початку березня, під час ленінопаду, на Чернігівщини скинули близько трьох десятків ідолів.

У Чернігові замість скинутого Леніна з'явилися українські прапор і тризуб — їх намалювали на постаменті, де стояв вождь. Самого Леніна хочуть здати на металолом. А що по області?

«Наденька, я еще вернусь!» — написано білою фарбою на постаменті демонтованого Леніна у Варві. (Мабуть, мається на увазі Надія Крупська — дружина Володимира Ульянова). Спочатку, одразу після демонтування пам'ятника, напис був інший — «Слава героям!». На п'єдесталі державний прапор. П'єдестал не зносять. Кажуть, він такий, що зробити це буде важко. Чавунний Ленін, покритий бронзою, — у комунальників. Що з ним робити, ще не вирішено.

На місці Леніна у Срібному вже ростуть квіти. Оздобленого міддю бетонного вождя перевезли на зберігання у Сокиринці, на територію аграрного ліцею. Там музей. Поки лежить на складі. П'єдестал прибрали. Цегла вивезена. Заміть вождя буде клумба. До квітів, що росли навколо пам'ятника, досадять нові.

У Прилуках постамент розбивають гідромолотом. Місце, де стояв Ленін хочуть зрівняти з землею. Демонтаж п'єдесталу виконують місцеві приватні структури на добровільній основі. Роботи тривають зо два тижні. У міськраді, кажуть, радянський бетон дуже якісний. :)

У Мені від поваленого місцевими активістами Ілліча залишився лише постамент. На ньому — прапор України. Його активісти поставили одразу після падіння пам'ятника. Ленін розвалився на шматки.

У Ніжині постамент, що залишився, зверху прикрашають три шини і синьо-жовтий прапор. До постаменту також прикріплена пластикова табличка-плакат. На синьо-жовтому фоні — герб Ніжина. Демонтований Ленін зберігається у житлово-комунальному господарстві. Місцеві депутати поки не дійшли згоди, що з ним робити.

У Носівці на постаменті напис — «Слава Україні!». Демонтований Ленін з латуні — у комунгоспі. Бачення міської влади — на місці пам'ятника Леніну нічого не повинно бути.
Також нема Леніна в Іржавці Носівського району. У Калинівці не стало памятника Михайлу Калініну.

У селі Жадове Семенівського району на території школи також стоїть лише постамент від пам'ятника. Що з ним робити, у сільраді не знають. Подейкують, що комуністи збираються знайти інше погруддя вождя та відновити пам'ятник. Розбитий гіпсовий бюст Леніна забрала міліція.

У Лосинівці Ніжинського району постамент зносити не збираються. «Не ми його ставили, не нам ламати», — кажуть. За словами селищного голови, є думка поставити на п'єдесталі щось «традиційне, домашнє, національне».
У Козельці та Острі Козелецького району замість Леніна — теж постаменти. Через козелецьку газету було оголошено про збір коштів на пам'ятник Небесній сотні. Можливо, він з'явиться на місці вождя.

У Кобижчі Бобровицького району залишилася підставка під бюст Леніна — цегляна тумба. На місці поки нічого не планують. Лише постамент і в Новій Баса-ні Бобровицького району. Леніна затягли за будинок культури.

У Лемешах Козелецького району теж стоїть постамент. Гіпсові ноги (коли пам'ятник розтрощили, на постаменті від Ілліча залишилися ноги вище колін) сільрада вже прибрала.

У Куликівці замість Леніна квадратна клумба з чорнобривцями і петуніями.

У Ковчині Куликівського району від погруддя (на території школи) залишився постамент.

У Дроздівці Куликівського району навколо Леніна без руки і з відбитим носом косять і прибирають. У сільраді кажуть, якщо з'являться меценати, то пам'ятник відновлять. «Це наша пам'ять».

Постамент від вождя в Авдіївці Сосницького району прикрашає синьо-жовтий напис — «Слава Україні!», його зробили одразу. Сам Ленін розвалився на шматки.

У Бахмачі на «подіумі» від Леніна — прапор і фото загиблих на Майдані. Вождь — у комунальників. Що з ним робити, вирішать на сесії. Також без Ленінів тепер Дмитрівка і Халімонове Бахмацького району.

У Борзні є бачення зробити на місці пам'ятника Леніну, наприклад, пам'ятник Шевченку. Але тільки після опитування громадськості. Ленін — у комунальників.

В Ічні на постаменті—шина та український прапор. З постаменту познімали мармурові плити, розбити не змогли, так і залишився. Ленін — у комунальників.

У Ріпках постамент порозмальовувала дітвора.

У Семенівці Леніна зняли цивілізовано. Комуністи перенесли його у міський парк. Постамент демонтували.

У Сосниці також залишився лише п'єдестал.

Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч» №25 (1467)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пам'ятник Леніну, Аліна Сіренко, «Вісник Ч»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект