Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Урожай на Чернігівщині зберуть не менш ніж торік - незважаючи на втрати від війни

Урожай на Чернігівщині зберуть не менш ніж торік - незважаючи на втрати від війни

 

Сільгосппідприємства почали збирати врожай, всі роботи проходять вчасно, 11 липня вийшов перший комбайн на жнива. Зараз проходить збирання пшениці, ячменю, гороху - повідомив Олег Крапивний, директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації.На фото - Олег Крапивний


Вже зібрано 22% ранніх зернових і також 40% ріпаку. Темпи збору врожаю - на рівні минулого року, планується що об'єм збору урожаю буде також не менше ніж торік.

Аграрії засіяли 1.2 млн. гектарів земель сільськогосподарського призначення, так само було у 2022-му році. Орієнтовно з цих земель буде зібрано 4 млн. тонн зерна, в тому числі 1 млн. тонн олійних і понад 1 млн. картоплі. Через війну Чернігівщина понесла збитки мінімум на 680 млн. гривень. Що стосується переробних підприємств, то у них було пошкоджено майна на 1.7 млрд. гривень.

Цього року Чернігівщина запропонує на світовий ринок близько 5 мільйонів тонн рослинницької продукції нового врожаю, з них понад 3 мільйони тонн зерна.
Оскільки зараз російські війська обстрілюють морські порти в Одеській області, то ключове завдання для держави - розвивати нові, альтернативні шляхи для експорту українського продовольства, зокрема і з нашої області.
В той же час повідомляється, що більша частина експортоорієнтованих культур - це кукурудза, а вона збирається у жовтні, а значить до цього терміну є додатковий час для відкриття нових ринків збуту сільськогосподарської продукції.

Також Олег Крапивний розповів про державну допомогу сільгоспвиробникам. Зокрема діють програми фінансової підтримки переробних підприємств, садівництва, тепличного господарства. Крім того, держава пропонує гранти на розвиток малого й середнього аграрного бізнесу, зокрема для учасників бойових дій та їх родин.

Джерело: "Північна брама"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: врожай, жнива, Крапивний

Добавить в: