Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Чернігівщині фермер відкрив власний молокозавод, попри війну

На Чернігівщині фермер відкрив власний молокозавод, попри війну

 

Війна спонукала фермера втілити мрію, – відкрити власний завод з переробки молока. Протягом кількох місяців після російського вторгнення на Чернігівщину закупівельники не забирали молоко з ферми Юрія Кобизського, – його виливали, згодовували худобі або роздавали людям. Щоб продукт не пропадав, фермер запустив молокозавод у селі Деснянське. Тепер там роблять масло, сметану, кефір, сир, до нового року відкриють лінію йогуртів. Завод, запущений під час війни і через війну, став першим підприємством з переробки, зареєстрованим у Понорницькій громаді.До військового вторгнення росіян на Чернігівщину у Юрія були тільки ферми у Понорницькій громаді. Молоко збував іншим переробникам. Після вторгнення молоковози їздити перестали.

Така ситуація тривала до середини літа – це і змусило Юрія відкрити власну переробку. Каже, то була давня мрія, реалізацію прискорила війна:

"Шкода було просто виливати молоко і утилізовувати те, що напрацьоване десятиліттями, то довелось щось створювати по переробці".

В роботі на заводі Юрій задіяв свою родину.

"Це мрія нашого життя була, яку ми давно виношували. Так склались обставини, що ми її реалізовуємо. У нас в сімейному бізнесі працюють всі: дочка займається рекламою, зять теж маркетингом, син – агроном", – розповіла дружина Тетяна.

"Я займаюся рекламою, піаром, а також працювала з дизайнерами щодо дизайну упаковки. Зараз це все лежить на мені", – каже донька Анна.

Всі працівники на заводі – місцеві. Працевлаштували 25 жителів Деснянського. Продукцію у Чернігові можна спробувати під брендом "Білі роси" у мережі магазинів "Седам".

Обладнання і приміщення Юрію не належать. Близько 15 років у Деснянському простоював завод із переробки. Власники надали виробничі потужності фермеру в безкоштовну оренду.

Виробництво, відкрите Юрієм, – перше підприємство з переробки, створене у Понорницькій громаді за весь час її існування.

"Мені, як селищному голові, дуже приємно, що в такий важкий час створилась переробка молока, робочі місця і це надходження в нашу громаду", – сказав голова Понорницької ТГ Віктор Іващенко.

Завод наразі переробляє незначну частину власного молока. Більшість надоєного, як і до вторгнення, тепер забирають інші переробники. Від середини літа молоко на фермі вже не виливають — збут налагодився.Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фермер, завод, Деснянське, сир, Кобизський

Добавить в: