Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На фермі у селі на Городнянщині дві доярки вручну та без світла доять 85 корів щодня

На фермі у селі на Городнянщині дві доярки вручну та без світла доять 85 корів щодня

 

Вручну та без світла дві доярки доять 85 корів щодня. У селі Конотоп, що Городнянщині, зранку та ввечері вимикають світло, в час ранкового та вечірнього доїння. На молокотоварній фермі із майже двохсот корів, 85 дійних. Від початку повномасштабного вторгнення на фермі залишилося тільки дві доярки, молока виходить до 100 літрів, на ручне доїння всіх корів йде понад три години."Зранку немає і ввечері теж немає, все. І попробуй двом дояркам 85 голів подоїти. Дуже важко усім і дояркам у першу чергу, тому що рано потрібно вставати і йти, і думати, чи руками буде, чи апаратом. Якщо апаратами, так трохи легше", – розповіла завідувачка молокотоварної ферми Валентина Негода.

"Оце доїмо ми корів, світло коли одбирають у нас, дуже тяжко доїти, багато корів, більше 30-ти вручну. І, як відключать, ми не встигаємо, і все вручну. Завжди виходить, як у нас дойка, так і вимикається світло", – каже доярка Світлана.

Увечері в роботі допомагають ліхтарики.

На цій фермі в Конотопі до початку повномасштабного вторгнення було 300 голів скоту, з початком бойових дій корів почали здавати, а телят продавати, із персоналу залишилися дві доярки та два помічники.

"Як війна почалася, ми тут всі були. Зразу не стало світла, не стало води, сюдою пішли всі танки, машини, і ми тут працювали і дивились на їхнє переміщення, а потім стали літати вертольоти військові, літаки. І виходиш із дверей і лягай, тому що летить прямо на нас. Все вручну доїли, молоко перший місяць роздавали всім охочим, хто хотів, і ходили брали, і возили і на хлібзавод, і на всі підприємства давали безкоштовно", – сказала завідувачка молокотоварної ферми Валентина Негода.

За її словами, поки світла не буде, корів не випасатимуть.

"Корів, щоб пригнати, треба їх прив'язати, перш чим доїти, тому просто нам немає часу. Треба доїти".

Детальніше дивіться у сюжеті:Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: корова, доярка, Городнянщина, Конотоп

Добавить в: