Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Батьки Романа Божко, який постраждав через вибух РПГ потребують вашої допомоги

Радио
Радио

Батьки Романа Божко, який постраждав через вибух РПГ потребують вашої допомоги

 

Редакція сайту Gorod.cn.ua зв'язалася з Наталією Ланько, хрещеною матір'ю Романа Божко, який отримав тяжкі поранення під час проведення несанкціонованої виставки зброї на Валу представниками територіальної оборони.

Жінка розповіла, що знає родину Божко довгий час, сама вона з Вінниці, але жила у Чернігові 7 років, її чоловік - друг дитинства 33-річної Надії Божко, чернігівець. Жінки навіть народжували своїх дітей - Надія молодшого сина Ромчика (02.05.2020), а Наталія доньку Віку у Чернігівському пологовому будинку з різницею у 2 тижні.

Коли Чернігів опинився під бомбардуваннями росіян Надія з дітьми та ще однією вагітною жінкою приїхали саме до Вінниці, де жили на зйомній квартирі.На фото зліва Наталія Ланько з Ромою, справа - Надія Божко з Вікою

- Це дуже хороша родина, непитущі, роботящі, - розповідає про свою куму 30-річна Наталія. Вони живуть у 5-поверхівці біля РАЦСу, там і пересиджували у підвалі війну. Але коли закінчились продукти та стало сутужно з електрикою, зв'язком і водою поїхали до Вінниці.

Десь 2 місяці тому повернулися додому у Чернігів. На Валу, на скільки мені відомо, вони гуляють часто. У той день вони зустрілися там з братом Дмитра Божка - Іваном та його дитиною. Олена, дружина Івана в цей час була на роботі. Чоловік Наді у цей час був за містом. Старший син Наді 4-річний Сашко у той час, коли стався вибух стояв у стороні, біля дядька Івана, а Надя ж якраз стояла позаду експозиції зі зброєю з візочком. 

В ході заходу, який проводився на Валу якийсь чоловік поставив на плече іншій дитині цю установку (РПГ), дитина нажала на гачок і відбувся постріл. Основний удар (від задньої кришки РПГ, яка зривається пороховими газами під час пострілу - прим.авт) прийшовся на візочок, у якому був Ромчик. Надя з Ромою були позаду установки, з якої було проведено постріл.

Надя при цьому також постраждала, в неї контузія та травма руки. Я знаю, що Надя лежить у лікарні для дорослих, а Діма разом з сином у дитячій обласній лікарні.

Надії я телефонувала, але вона трубку не взяла, та мій чоловік встиг з нею поговорити. З Дімою я розмовляла, але його психологічний стан дуже важкий, через те, що трапилось з Ромою.
Він сказав мені, що Ромі наклали на обличчя більше 500 швів, також мені відомо, що дитині робили УЗІ мозку, лікарі сказали, що він неушкоджений. Я питала Діму, чи дихає Рома сказав, сказав, що то на апараті, то самостійно дихає. Чула, що на консиліум щодо подальшого лікування Роми з'їхалося багато лікарів і що він може втратити зір на одне око.На фото Рома БожкоНа фото родина Божко

- Діма вам щось казав з приводу того, що до нього приходили винуватці вибачатися, чи пропонували допомогу?
- Я не питала, але він ні про яких візитерів не згадував.

- У Наді та Діми живі батьки, хто їх підтримує?

- Надіна мама померла, батько живе, вона казала мені, що мама була її головною підтримкою по життю і що їй без неї важко. Надя одна в родині, сестер чи братів нема, у Діми
є брат, він зараз допомагає вирішувати питання з картою Приватбанку, бо там встановлений ліміт на поповнення і зараз неможливо туди переводити кошти для фінансової допомоги, у банку
сказали, що обмеження можна зняти тільки у податковій, а вона буде працювати лише з понеділка.

- Але їх знає у місті багато людей, бо вони самі дуже чуйні і приємні, останнім місцем роботи Наді була посада психолога у школі.

- Знаю, що вони збирали кошти на операцію для Наді і хотіли продати для цього свою машину, але цих коштів все одно б не вистачило. В неї серйозні проблеми зі шлунком, вона
зараз важить близько 40 кілограмів, практично нічого не може їсти. Коли приїздила до мене у Вінницю, я наробила багато смаколиків для дорослих і дітей, але вона змогла їсти тільки
варені сосиски, ні огірка, ні помідора - нічого. Тож у цієї родини і так була непроста ситуація, а тут ще й таке...На фото родина Божко та Ланько зібралися разом на честь дня народження Віки, який виповнився 1 рікНа фото Надія Божко та Наталія Ланько з чоловіком і дітьми на спільному відпочинку у Ялівщині минулого літа

- Я пригадаю, що зі мною у Вінниці трапився схожий випадок. Я теж, як і Надя повернулась до рідного міста з Чернівців, аж скоро після повернення, 14 липня Вінницю обстріляли ракетами росіяни.

- Я була у 3 хвилинах від місця, де загинули люди, якраз пройшла Дім офіцерів, зайшла до ТЦ "Петроцентр", але там зачинили двері, бо загула сирена. Тож я вирішила повернутися, бо потрібно було з'їздити на Центральний ринок за огірками. Тільки я почала розвертатися - до мене на мобільний подзвонила подруга. Я зупинилась з нею поговорити, а як закінчила почала йти у напрямку Дому офіцерів - і бачу хвіст ракети у небі. Мене відкинуло вибуховою хвилею на землю, а потім на зустріч почали бігти перелякані люди, деякі закривавлені.

- Мене можна сказати, врятував її дзвінок, бо затримав на якусь хвилинку, щоб я не дісталася Будинку офіцерів, я ще про цей випадок Наді розповідали, а тут і з ними таке трапилось, - згадує жінка.

- Найважливіше зараз для нас, аби Ромчик вижив, ви б знали, яка це золота дитина. Ми всі за нього зараз дуже переживаємо, - схвильовано закінчує розмову Наталія.

Для наших читачів публікуємо актуальні номери карт Монобанку, на які бажаючі допомогти родині Божко можуть переводити кошти:

5375411416743958 Божко Дмитро Дмитрович - батько
5375411407974588 Божко Надія Сергіївна - мама
5375411505481825 Божко Іван Дмитрович (дядько Ромчика)


Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Божко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект