Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівському захиснику Артему Ракітіну, що втратив око містяни зібрали більше мільйона гривень

Чернігівському захиснику Артему Ракітіну, що втратив око містяни зібрали більше мільйона гривень

 

Чернігівцю, який на початку повномасштабного вторгнення евакуював понад 20 000 людей з Чернігова до Києва отримав поранення на передовій. Окрім евакуації людей саме він минулого вересня на Валу, перебуваючи на виставці зброї, коли вистрілив трофейний гранатомет "РПГ-26" ніс на руках трирічного Романа Божка до "швидкої". Разом з мамою хлопчика Надією Божко чекав декілька годин у реанімаційному відділенні, щоб дізнатися подальшу долю пораненої дитини. Також потім відвідував малого у лікарні і супроводжував Надію та Романа до київської лікарні "Охматдит". Артем розповів, що коли він та його побратими заступили на позицію з суміжним підрозділом (його хлопців було 6, 4 з суміжного підрозділу ЗСУ), то через 2 години в їх сторону пішли у контрнаступ росіяни. У росіян було три БМП і танк. Наші хлопці прийняли бій, Артем відкрив вогонь з ручного гранатомета, коли наніс ворогу пошкодження, то дістав автомат і почав стріляти з нього.
Артем каже, що виявив себе роботою з гранатомету і по ньому відпрацював російський танк.

Після завершення стрілкового бою Артему зміг надати медичну допомогу побратим з позивним "Матрос". Після цього його забрав евакуаційний БМП. Зараз Артем у військовому шпиталі.

Зараз лікарі борються за стан здоров'я Артема і прогнозується тривала реабілітація, на щастя одне око вціліло і він ним бачить. Артем допомагає фінансово своїм побратимам, які також зазнали дуже серйозних поранень.

Друзі Артема майже одразу організували збір коштів на його відновлення. За кілька днів, чернігівці, яких на початку повномасштабного вторгнення евакуював від обстрілів Ракітін назбирали йому понад 1 млн. гривень. Сам Артем каже, що зараз його лікують безкоштовно. У шпиталі витягнули 2 великих уламки. У нього також розбита нижня щелепа, треба буде видаляти кістки і накладати титанову пластину, до пошкодженого ока поки черга не дійшла, КТ показало, що око на місці, але до нього поки нема доступу. Артем каже, що хоче вставити собі після одужання 3D-око.

Поки що невідомо скільки коштів піде на реабілітацію Артема, але всі залишки він пообіцяв передати на свій підрозділ.Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ракітін, волонтер, поранення, Божко

Добавить в: