Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Люди у Ягідному помирали у шкільному підвалі без кисню і ховали односельців під обстрілами (відео)

Радио
Радио

Люди у Ягідному помирали у шкільному підвалі без кисню і ховали односельців під обстрілами (відео)

 

Майже місяць - у заручниках. Жителів села Ягідного, поблизу Чернігова, а також тих, хто втік у село з міста, 25 діб російські окупанти тримали в підвалі місцевої школи. Ними рашисти просто прикривалися. Місцевих катували та розстрілювали за найменшого опору, а ще люди просто задихалися через брак кисню. Про жахи війни в окремо взятому селі - у сюжеті ТСН.
На 82-х квадратах вміщувалось 138 людей, люди знаходились там 25 діб поспіль стоячи. Ноги набрякли так, що через місяць після звільнення ледь стягнув з себе джинси. Щоб не впасти Микола Климчук прив’язував себе шарфом до шведської стінки. Чоловік розповів журналістам, що в підвалі в тому числі була маленька дитина, якій виповнилось 2 місяці.

До шкільного підвалу російські солдати зігнали ледь не всіх жителів Ягідного. Село від людей окупанти зачистили ще на початку березня.

Для російської армії цивільні люди у шкільному підвалі стали ідеальним прикриттям. Навколо - впритул до школи були окопи. Там рашисти ховали бронетехніку, з якої обстрілювали Чернігів, якось це було понад 12 годин поспіль. А їхні заручники денного світла не бачили добами.

Загалом до підвалу зігнали орієнтовно 350 людей. Найважче було тим, хто жив у коридорі. Люди сиділи під стінкою один до одного. Ті, хто ходив по коридору - пересувались буквально по їх ногах.
На дверях кожного підвального приміщення написано олівцем кількість людей, в тому чіслі дітей, які перебували в певній кімнаті.
Женя один з майже 60-ти дітей перебував у підвалі разом зі старшим братом. Хлопчик досі здригається від будь-якого звуку і боїться виходити сам на вулицю.
Раз на день окупанти дозволяли своїм заручникам піднятися на поверхню. За втечу погрожували розстрілом. Старшого брата Жені - 14-річного Сергія Сорокопуда поранено під час обстрілів.
Окупанти, розповідає батько хлопців, старшого сина та поранену вагітну на 6-му місяці жінку переправили до білоруської лікарні. Рашисти везли саме туди своїх поранених солдат.
У підвалі згадують заручники всі страждали від браку кисню. Від задухи тут померло 12-ро жителів Ягідного. Їхні прізвища та дати смерті односельці шматком деревного вугілля записували на стіні. Щоб не загубитися у часі люди вели календар.

Чоловіка та старшої доньки Вікторії Коваленко у цьому списку нема. Жінка з молодшою Варварою, який виповнився лише рік потрапила у підвал, як росіяни вже убили найдорожчих їй людей. Це трапилось на блокпосту у сусідній Іванівці, коли родина намагалась втекти з блокадного Чернігова. Осколок травмував і Вікторію, але з маленькою Варварою їй вдалося сховатися у якійсь будівлі, та одного дня за ними прийшли російські солдати. У підвалі Вікторія з Варею пробула 24 доби.Вікторія Коваленко:


- Вони забрали у мене телефон, сказали, що ми вас врятуємо і забрали мене з дитиною до цього підвалу. Осколоком заділо голову і було багато крові, тож довелось обрізати волосся у цьому приміщенні.

Шкільний підвал окупанти закривали на замок о 7-й вечора. Ті, хто помирав уночі, так і лежали поруч із живими. Їх на вулиці виносили зі сходом сонця, складували у шкільній котельні, а вже згодом, тіла, що накопичились, росіяни дозволяли вивозити на цвинтар. Своїх односельців люди ховали фактично завжди під обстрілами росіян. На кладовищі є три могили, в кожній з яких поховано три особи без трун.
У іншій братській могилі, у лісі поруч зі школою були поховані і найрідніші Вікторії Коваленко. Вже після деокупації села їх рідні перепоховали.

Вікторія Коваленко:

- Коли я вийшла і дізналась, що було у Бучі, то просто вжахнулась. Дочка моя загинула і якось тримаюсь, але якщо б з нею трапилось те, що робили з дітьми у Бучі на моїх очах... Я не знаю ким це потрібно бути.
Майже всі родини з дітьми після деокупації виїхали з Ягідного. Вікторія з Варварою теж. Нині вони у Львові. Про старшу доньку Вероніку (в цьому році дівчинці виповнилось 12 років) та чоловіка Петра у жінки лишились лише спогади. Це єдине - що у неї не забрала Росія. Від пережитого горя у жінки закінчились сльози, тримається заради маленької крихітки.
На фото - Варвара та Петро загиблі старша дочка та чоловік Вікторії КоваленкоДжерело: ТСН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ягідно, підвал, Коваленко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект