Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Генпрокурор Ірина Венедіктова відвідала Чернігів

Генпрокурор Ірина Венедіктова відвідала Чернігів

 

Генпрокурор Ірина Венедіктова учора у Чернігові провела оперативну нараду із керівниками правоохоронних органів щодо роботи системи в умовах особливого періоду. В нараді взяли участь керівники Чернігівської, Сумської, Рівненської, Житомирської, Волинської, Київської обласних прокуратур та Київської міської прокуратури, Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону. До наради долучився заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Синенко, а також представники Нацполіції, СБУ, теруправління ДБР, командування військ оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ та Чернігівського прикордонного загону.
Генпрокурор наголосила на важливості ролі правоохоронних органів у стримуванні агресії РФ за допомогою визначених законодавством правових механізмів. Завдання ж прокуратури – належно координувати цю роботу за будь-яких сценаріїв розвитку подій.

«Сьогодні на Донбасі обстріляні школа, дитсадок, житлові будинки – негайно надана правова кваліфікація цих дій і розпочаті розслідування. Жоден подібний факт не залишатиметься без уваги у разі загострення ситуації. На це орієнтовані всі прокурори і слідчі. Ми щодня проводимо координаційні заходи – у вівторок були на Донеччині, напередодні обговорювали оперативну ситуацію із керівниками правоохоронних органів у Офісі Генпрокурора, сьогодні працюємо з північними прикордонними областями і столичним регіоном. Вся система має відповідні алгоритми і готова до злагодженої роботи», — зазначила Ірина Венедіктова.

Генпрокурор додала, що зараз проводяться тренінги із документування воєнних злочинів та особливостей досудового розслідування правопорушень, вчинених в умовах збройного конфлікту.

«Слідчим та прокурорам доцільно постійно підвищувати рівень своїх знань міжнародного гуманітарного права та навичок розслідування його порушень. Існує ймовірність, що із злочинами, пов’язаними зі збройним конфліктом, а можливо і із воєнними злочинами доведеться мати справу правоохоронцям різних областей, передусім прикордонних із РФ. Тому важливим завданням всіх нас має стати забезпечення належної організації їх фіксації, розслідування обставин їх вчинення, належної кваліфікації та забезпечення притягнення винних осіб до відповідальності як на національному так і міжнародному рівнях», — резюмувала Генпрокурор.

Також учасники наради обговорили питання стану військової дисципліни, яка прямо впливає на рівень боєздатності та боєготовності підрозділів. Прокурорів орієнтовано скоординувати та посилити роботу органів Національної поліції, Військової служби правопорядку щодо правопорядку у військових формуваннях.

За повідомленням Офісу Генерального прокурора

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Генпрокурор, Венедіктова

Добавить в: