Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Генпрокурор хоче щоб прокуратуру любили. Що цьому заважає? (відео)

Генпрокурор хоче щоб прокуратуру любили. Що цьому заважає? (відео)

Генеральний прокурор України хоче, щоб прокуратуру любили за результати її роботи. Що заважає теплим почуттям людей до підпорядкованої йому структури, Юрій Луценко розбирався на нараді незвичного формату, фактично, влаштувавши у Житомирській прокуратурі для прокурорів північного та центрального регіону публічний наганяй у присутності преси.Генеральний прокурор України анонсував новий формат роботи своєї структури — кущові наради в регіонах. Для того, щоб виявити недоліки в діяльності прокуратури і одночасно прозвітувати про ці недоліки громадськості, проводити їх Юрій Луценко вирішив відкритими для преси. Перша така нарада відбулась у Житомирі для прокурорів Києва, Житомирської, Вінницької, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей і їх районів.

Юрій Луценко, Генеральний прокурор України: «Всіх вас і ваших заступників я призначив на посаду особисто, але це не є індульгенцією на перебування на посаді впродовж 5-річного терміну. Підставою для цих нарад стали суттєві недоліки в діяльності прокуратури і невиконання поставлених задач».

Причинами того, що в Україні в останні роки зростав рівень злочинності, Генпрокурор називає війну, яка наводнила країну зброєю, бідність населення і реформування силових структур — а із його завершенням кількість кримінальних злочинів почала зменшуватись.

Юрій Луценко: «У поточному році ми відправили 25 тисяч крадіїв до суду. Зрозуміло, що зачистка злочинних груп дає падіння рівня крадіжок цього року. На четверть менше вбитих чи з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень громадянам країни. Можна і треба сказати дякую і слідчим нацполіції і процесуальним керівникам прокуратури, які дали такий результат. При суттєвому зменшенні числа облікованих кримінальних правопорушень на кінець травня не прийнято кінцевого рішення в 207 тисячах справ. Шановні колеги, думаю, варто напружитись».

Головні претензії Генпрокурора до роботи своїх підлеглих у всіх регіонах — затягування чи бездіяльність слідства, укриття від обліку очевидного складу злочину, маніпуляції з даними в реєстрах і перекваліфікація тяжких правопорушень на менш тяжкі.

Юрій Луценко: «За поточний рік виявлено 354 випадки зміни кваліфікації в реєстрі фактів хабарництва. З них 54 — на шахрайство. Прокуратура Вінницької області внесла зміни до ЄРДР у провадженні за фактом вимагання неправомірної вигоди співробітниками правоохоронних органів на факт зберігання наркотичних засобів. Це як? Бакси стали наркотой? Шо ви там курите?»

Прискіпливіше ставитися прокурорам в регіонах Юрій Луценко вказав і до справ про земельне рейдерство та незаконний експорт деревини, в тому числі по заниженій ціні під виглядом «некондиції» чи дров. І дав вказівку перевірити на якість всі дороги, збудовані минулого року, і «нещадно притягувати до відповідальності» виконавців неякісних ремонтів.


Головне зауваження Генпрокурора прокурору Чернігівської області Володимиру Комашку — затягування розслідування злочинів у податковій сфері.

Юрій Луценко: «В Чернігівській області більше 2 років розслідується ухиляння від сплати 6 мільйонів гривень службовими особами ПАТ «Банк Демарк», 3 мільйонів — службовцями приватного підприємства АПТК, 2 мільйонів — посадовцями дослідно-будівельного центру нафтової галузі. Потім питаєте, чому у нас малі зарплати? Бо ви не бачите, як ухиляються від сплати податків. Ви хочете збільшення зарплати? Не буде цього».

Цього року держава планує підвищити зарплатню прокуратурі від 20 до 40%. Генеральний прокурор пообіцяв, що в найближчий час на посадах не залишиться бездіяльних прокурорів — зауваження до них, отримані на нараді, внесли у протокол, і їх роботу розглядатиме кваліфікаційно-дисциплінарна комісія.

Також на нараді в Житомирі керівник ГПУ підписав лист щодо недопущення корупційного тиску на сферу бізнесу.

Юрій Луценко: «Фактор, який мене тривожить — створення величезної показової активності, щоб тиснути на бізнес і вичавити з нього незаконну винагороду».

Згідно з цим листом, дозволи на обшуки та інші слідчі дії стосовно великих платників податків мають давати виключно заступники регіональних прокурорів.

Все для того, аби прокуратуру люди любили.

Юрій Луценко: «Будуть і далі такі наради — щоб прокуратуру любили за роботу на благо людей».

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Юрій Луценко, Генпрокурор, прокуратура, Володимир Комашко, «Сівер-центр»

Добавить в: