Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 51-річний Юрій Луценко став Генпрокурором. Чого чекати Чернігівщині?

51-річний Юрій Луценко став Генпрокурором. Чого чекати Чернігівщині?

Луценко нам не чужий. Дід Іван (дід по батьку Віталію) був з Парафіївки Ічнянського району. Потім перебралися до Козельця, а вже звідти Луценки розійшлися у світ широкий.

Маленьким Юрій Віталійович бував у Козельці.У 2012 році сидів у Макошиному, де «ментівська зона». До квітня 2013 року.

Відомим всій країні Юрій Луценко став у 2000 році, коли розпочав акцію «Україна без Кучми». Другий тур президентства Леоніда Даниловича закінчувався трагічно: вбивство Георгія Гонгадзе, диктофон під диваном президента, плівки майора Мельниченка, Олександр Мороз виступає з трибуни Верховної Ради і звинувачує Кучму — це було нещодавно, це було давно. Нині Кучма почесний громадянин Чернігівської області. Облрада проголосувала, хто не знає. Правда, з третьої спроби.

У 2005 році Луценко став міністром МВС. Навесні того ж року він арештував Бориса Колеснікова, донецького регіонала, і викликав на допит донецького олігарха Ріната Ахметова. Ахметов прислав своїх адвокатів, на тому і закінчили. Колеснікова потримали три місяці і випустили. У 2006 році Луценко намагався поновити справу про зняття судимостей з Віктора Януковича. І знову невдача.

. У 2008 році дав у морду Леоніду Черновецькому, на той час меру Києва. У 2009 році був скандал у аеропорту Франкфурта (Німеччина). Хто забув, перегляньте відповідний випуск «Вечірнього Києва» (було таке телешоу на каналі «1+1»). Хоч посмієтесь.

Призначення Луценка Генпрокурором однією з перших прокоментувала вдова Георгія Гонгадзе Мирослава, шеф служби новин «Голос Америки»:

«Я розраховую на те, що лідер руху «Україна без Кучми» доведе розпочату справу до кінця. Тепер у нього є на це всі повноваження. Це, як на мене, має бути його першочерговим кроком на посаді!»


По суті, що тепер може заважати? Міністр МВС Арсен Аваков — майданівець, Луценко — майданівець, Петро Порошенко Президентом став після Майдану.

Втім про «доведення розпочатої справи до кінця» віриться важко. Але, може, хоч дорогу хорошу з Чернігова до Мени і на Макошине, до зони, збудують? Бо вже ж знають, як погано «Мерседесом», «Рейнж Ровером» і т. д. по ямах. Знов щось не віриться.

Загалом, негативне мислення погано впливає на людину і її долю. Ниття, численні скарги нічим не допоможуть. Від того, що когось лаєш — чи уряд, чи державу, чи Луценка, толку мало. Давайте в цій ситуації пошукаємо позитив.

1. Наш земляк знову посів високу державну посаду.

2. Юрій Віталійович — непересічна особистість, нудно не
буде.

3. Не все прокурорам нас лякати, хай і прокуратуру потрясе. Щоб знали.

4. Якщо раніше кандидатові у генпрокурори потрібен був диплом юриста, не менш як 10 років прокурорського стажу, то тепер висуванцеві в очільники ГПУ достатньо буде мати будь-яку вищу (не обов’язково правову) освіту і всього 5 років стажу у правоохоронному або законодавчому органі (це нова норма «під Луценка»).

5. Можна не мучити дитину, щоб вчилася говорити букву р. Це така приємна міністерська родзинка, а зовсім не досада.

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №20 (1567)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Юрій Луценко, Козелець, Генпрокурор, «Вісник Ч», Ольга Макуха

Добавить в: