Рекламодателям

Радио
Радио

Пішов на четверо дітей

 

— Топимо і газом, і дровами, — стоїть під своїм двором в Гмирянці 74-річиий Олексій Прядка. — Одним газом дорого. От взимку я в основному дровами топлю. Заготовляю, купляю. Я беру по п’ять тисяч. Дубові колоди, метровка. Зараз і в сараї, і під навісом. І там, і там нормально, аби тільки сухі були. Ті, що надворі, накриваю.Були складені «копичкою», я вже в сарай переніс. Вони так в дворі стоять поки висохнуть. Кругом кладеш, кладеш, — і доверху. Стос дров роблю таким високим, скільки можу дістати.

Живемо тут удвох з дружиною, Софією Поляковою. Ми з Софією не записані, вже ЗО років прожили. А не розписувалися, бо вона з першим чоловіком не розвелася.

Софія Олександрівна в мене теж друга жінка. З першою дітей не було. Я покинув хату, все на світі залишив і пішов у прийми. У Софії вже-було четверо дітей: три дочки й син. Хата ця стояла, я тут тільки сарай побудував, гараж, забор поставив.

— Не страшно було на чотирьох дітей йти?

— Ні, — сміється Олексій Васильович. — Тепер у нас шестеро онуків і шестеро правнуків. Спільних дітей з Софією немає, але її всі мені стали рідними. Одна дочка — у Гмирянці, друга — у Гужівці, син — у Парафіївці. Ці троє вже дорослих були, а менша, Лєна, з нами жила. Але потім, як виросла, своїх дітей покинула і пішла, досі не знаємо де. Ми з жінкою внуків вигодували, ростили з малого. Тепер онука в Німеччині живе, а онук — в Чернігові. Софії Олександрівні 80 років.

У дворі під навісом лежать рівненько, рядами складені порубані дрова. 6 ще не порубані колоди, товщі і тонші, стосами.

— Сарай повністю закладений. А оце купував дерево на дошки. Обрізі — на дрова. А ці метрові колоди пиляю бензопилою.

Окремо обрізі купувати невигідно. Виходить дорожче, ніж метровка.Ще в лісників можна купувати. їм же видають нор_му, а вони тоді продають. Я беру в нашого по п’ять тисяч. Йому 12 складометрів в лісництві видають.

— Ваше село з газом, а сусідня Вільшана — ні. Вам повезло?

— Звичайно! Вже ж я балони не купую і не ламаю голову, де їх заправити. Стоїть плита, в любе врем’я газ відкрив, приготував. Без проблем. І так дешевше виходить, ніж балонний. Газовщики возять по 150 чи 170 гривень.

«ВісникЧ» №41 (1848) від 14 жовтня 2021, Олена Гобанова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Гмирянка, Прядко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект