Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Прилуках відкрили сезон жовтих кавунів. Лікарі пояснили, чому не слід купувати ягоду біля дороги

У Прилуках відкрили сезон жовтих кавунів. Лікарі пояснили, чому не слід купувати ягоду біля дороги

Зовні зелений, смугастий, як звичайний, а от замість червоної м'якоті - жовта. З таким незвичним сортом кавуна знайомить нас підприємець Валентина. Баштанна новинка тішить не лише око, а і, як показала дегустація - шлунок.Валентина підприємець:

- Це новинка. І каву на смак - смачніший за червоного. Можете спробувати. Прилавки прилуцьких ринків впевнено заполонили баштанні. Продовчині зізнаються спочатку торгували кавунами-іноземцями, віднедавна асортимент поповнився соковитими смугастими та стиглими динями з українських полів.

- Ми торгуєм другий місяць. Пів місяця ми торгували кавунами з Греції, Турції, а це пішов наш, наполовину дешевше. Турецький був 25 до вчорашнього дня, сьогодні - вже 15 гривень. і кавун бомба, сладкий, дозрілий дуже добрий. По нітратам прекрасно - і кавун і диня. Диня в нас є узбецька і є херсонська. Херсонська - 25. Узбецька - 40.
Диню перевіряла, при нормі 240, було лише 80. В кавуні теж їх майже нема, він плівковий, просто дуже рано висаджений. Кожної неділі та п'ятниці, коли привоз - нас перевіряють.


Безпечсність баштанних, що реалізуються на прилуцькому ринку обов'язково перевіряється, у тому числі і на вміст нітратів.

Апетитна ягода має безліч корисних властивостей відмічають лікарі, тому в сезон баштанні мають місце в раціоні людей.Наталія Середа завідувач амбулаторії ЗПСМ №3:


- Ми знаємо про користь баштанних культур, - це і вітаміни і мікроелементи, гарні цукрознижуючі властивості. Велика сечогінна і навіть послаблююча дія. Цікаво, що баштанні культури виділяють гормон серотонін - гормон щастя.


Та попри користь баштанних існує загроза отруєння, особливо це стосується ранніх плодів, оскільки в них може бути високий вміст нітратів. Визначити це, як то кажуть на око, самостійно неможливо.

Смакувати смугастими варто з розумом. Важливо не схибити ще на етапі вибору кавуна наголошують лікарі. Купуючи баштанні варто зважати на їх зовнішній вигляд. Перед безпосереднім вживанням варто провести певні гігієнічні маніпуляції. Щодо маленьких ласунів, то дуже ранні плоди їм не рекомендовані. В сезон діткам віком від двох років можна куштувати кавуни, але в невеликій кількості.

Наталія Середа завідувач амбулаторії ЗПСМ №3:


- Це може зробити тільки лабораторія, або на тих ринках, яких сучасно обладнані, не стихійні, або в магазинах, куди уже привозять продукцію перевірену. Нітрати не повинні перевищувати культурах 60 мг. на кг.

- Не рекомендується купувати кавуни, або дині біля доріг, бо за годину баштанні культури накопичують свинцю стільки, скільки уже переважує вміст. Тобто в якому разі не купуйте біля дорі, на стихійних ринках на машинах та фурах.

- Що стосується купівлі половину кавуна, який зберігається на прилавку закритий плівкою, або коли люди куштують на пробу. Це теж - не дозволяється, бо під плівкою всі мікроорганізми, які попали з брудної шкірки чи ножа - воно все залишається на поверхні розрізаної скибочки і так само призводить до розвитку мікробів.

- Він повинен буту яскравого забарвлення, з блиском, смужки повинні бути контрастними і повинна бути жовта плямка обов'язково. Якщо вона білісувата, то це значить, що не хватало чи сонця чи тепла.

- Білі прожилки свідчать про порушення строків достигання і збільшення гормону росту, нітратів, в грунті, де вони вирощували.

- Обов'язково обмити декілька разів, а ще краще щоб 30 хвилин ви потримали кавун у водичці з аскорбіновою кислотою. Аскорбінова кислота абсорбує на себе нітрати.Джерело: телеканал "Прилуки "

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кавуни, баштанні

Добавить в: