• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Чернігові створюють унікальні посівні комплекси


Талион

У Чернігові створюють унікальні посівні комплекси

 

Мова йде про сівалку суцільного посіву. Це коли жито, пшеницю, ріпак чи соняшник сіють не рядами, а по всій площі – як газон. Сівалку винайшли та збирають на підприємстві «Українська аграрна техніка», що розмістилося на території ЧеЗаРи.Подробиці технології розповів комерційний директор підприємства Володимир Міхневич.

Що не так з «рядками»


Цю технологію не змінювали з часів винайдення кінної сівалки. Але вона не досконала з двох причин:

– у рядах насінини лежать дуже щільно одна до одної, тому конкурують за територію, воду та світло;

– між рядами росте бур’ян, який іноді глушить посіяні культури та забирає поживні речовини з ґрунту.

У 2009 році керівник та засновник підприємства Микола Носков подумав: було б добре сіяти так, щоб повністю використовувати поле для культури, а не для бур’янів.

– Земля не може бути порожньою. Якщо на ній не росте пшениця, то буде рости бур’ян. Ми приїжджали на поля. Бачили, як рясно квітне суріпка (бур’ян. – Авт.). І думали: як би на її місці посіяти пшеницю. Адже стільки ріллі пропадає даремно, – згадує Володимир Міхневич.


Володимир Міхневич


Слюсар 4 розряду Валентин Наливайко демонструє деталь

За два роки експериментів на поля найбільш прогресивних аграріїв виїхав новітній посівний комплекс, що сіяв без рядків. Сівалку яскраво-червоного кольору назвали PARTNER.

– Ось подивіться, – Володимир показує рукою на фото. – Одна половина поля засіяна традиційним способом, друга – нашою сівалкою. Різниця очевидна. Зліва – міжряддя, квола пшениця і рясний бур’ян. А за суцільного посіву рослини більш сильні, бо сидять не так близько одна до одної. При цьому на обох полях однакова кількість насінин.Як працює комплекс

Великий металевий бункер розділений на дві частини. В одну засипають насіння, в іншу – добрива. Норму висіву насіння та внесення добрив регулюють вручну.

– Ми навмисне зробили комплекс з мінімумом електроніки та інших наворотів. Її легко налаштувати, зручно користуватися та головне – складно зламати, – зауважує Міхневич.
Насінини з добривами по трубках переміщуються до 27 лап, які копають землю. Потім гладенькі колеса закатують ґрунт, а залізні загортачі розрівнюють його.

Культиваторні лапи розташовані внапуск. Завдяки цьому поле засіяне суцільно, як газон. Ширина засіву – 8,5 м.Сіє навіть по багнюці

Володимир Міхневич розповів про переваги технології.

- Посівний комплекс можна використовувати для будь-якої культури: жито, пшениця, ріпак, соняшник, горох.

-Норма висіву така ж, як і за традиційного способу. За потреби її можна збільшити.

-Сіяти можна навіть по багнюці. Отвір, звідки виходить насіння, сховали під лапу, тому його не забиває волога земля.

-Швидкість посіву – 12-17 км/год.

-Більший урожай: з гектара збирають на 3-7 ц більше збіжжя.


Суцільна сівба соняшнику

– За традиційного обробітку 1000 га землі засівають соняшником за три тижні. Нашим комплексом це можна зробити за 7-8 днів. Адже культивація, внесення добрив та посів – це одночасний процес, – пояснює співрозмовник.

Підприємство вже реалізувало 828 посівних комплексів в Україні, Румунії, Молдові, Казахстані та Білорусі. І це попри те, що сільське господарство – найбільш традиційна та консервативна галузь, де не люблять експериментувати.

Наталія Найдюк, «Деснянка» №27 (866) від 8 липня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЧеЗаРа, сівалка, PARTNER, аграрна_техніка, Найдюк, Деснянка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект