Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Кримінальне провадження за фактом домагань колишнього військового комісара до підлеглої закрили
Error: Incorrect password!

Радио
Радио

Кримінальне провадження за фактом домагань колишнього військового комісара до підлеглої закрили

Провели слідчий експеримент і наступного дня закрили кримінальне провадження. Розслідування у справі про сексуальні домагання колишнього обласного військового комісара Олександра Криворучка до підполковника Ольги Деркач припинили. Причина – відсутність складу злочину, хоча за півтора місяці до цього направляли на погодження прокурору проект підозри. Про це Суспільному повідомила адвокатка Ольги Деркач Тетяна Веремій.«Була направлена підозра на погодження до прокурора, який надав вказівки… Декілька вказівок, які мав виконати дізнавач. І коли змінили дізнавача, справу закрили. Справу нам на ознайомлення не дають. Слідчі посилаються на прокуратуру, прокуратура вказує на слідчого. Ви зрозумійте, без відома начальника органу дізнання і без відома прокурора таку справу ніколи б ніхто не закрив».
Кримінальне провадження по цій справі поліція відкрила 1 січня. Ольга Деркач припускала, що його закриють.

«Те, що її закриють, я була на 90% впевнена. Я розуміла, що в нашій країні це така справа, по-перше, аналогів немає, по-друге, це дуже важко. Багато чоловіків в армії навіть зараз кажуть: ну і що, що тут такого?».Тривало розслідування понад півроку. Перші місяці були напруженими, згадує Ольга. Їй довелося пройти поліграф та психологічну експертизу. За словами Ольги Деркач, за добу до закриття провадження вона брала участь у слідчому експерименті, організованому поліцією.


«Постанова про закриття справи вміщує, якщо не помиляюся, сім аркушів паперу. Тобто з 15 червня треба було опрацювати матеріали цього слідчого експерименту, зробити висновки і написати постанову про закриття. Як це можна було встигнути все? Це дуже дивно».

Ольга Деркач припускає, що рішення про закриття провадження новопризначена слідча приймала не одноосібно.

«Це не тільки з її подачі. Навіть більше хочу сказати, мені здається, вона була виконавцем. Є моменти, коли вже такий відчай наступає, що думаєш: та Боже, так би тихенько, як дівчата попередні, відступила… Перевелась би кудись, чи ще щось. Але, знову ж таки, мені шкода дівчат і шкода жінок, які опиняються в таких ситуаціях, які продовжують мовчати».

Суспільне звернулося за роз'ясненнями до прес-служби управління Нацполіції в області, там нас перенаправили до військової прокуратури, оскільки матеріали справи нині перебувають там. У військовій прокуратурі офіційні коментарі обіцяли надати в понеділок, бо керівник, Дмитро Барановський, тимчасово відсутній. Колишній військовий комісар Олександр Криворучко коментувати закриття провадження відмовився. Послався на те, що досі не отримав постанову слідчої.

30 червня адвокатка Тетяна Веремій направила скарги проти закриття кримінального провадження до військової прокуратури та Деснянського райсуду Чернігова. В разі відмови цих органів збирається оскаржувати ці рішення в апеляційному порядку.

Нагадаємо, про сексуальні домагання з боку Олександра Криворучка 43-річна Ольга Деркач заявила у січні. Олександр Криворучко звинувачення заперечував, а на початку лютого написав рапорт на звільнення. Згодом стало відомо, що анонімне анкетування серед працівниць військкомату, яке провела військова служба правопорядку ЗСУ, частково підтвердило звинувачення у сексуальних домаганнях. Нині також тривають суди вже у цивільній справі. Олександр Криворучко вимагає визнати опубліковану Ольгою Деркач у ЗМІ інформацію недостовірною та спростувати її. Наступне засідання у цивільній справі призначене на 19 серпня.

Джерело: "Чернігів Суспільне"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Криворучко, Деркач, домагання

Добавить в:
 
 


Центр Комплект
Error: Incorrect password!