• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Чернігові презентували книги про художника, чиє ім’я увійшло до списку ЮНЕСКО та каталога Пабла Пікассо


Радио

У Чернігові презентували книги про художника, чиє ім’я увійшло до списку ЮНЕСКО та каталога Пабла Пікассо

Мова йде про українського монументаліста Олександра Саєнка. 17 червня його донька – заслужена діячка мистецтв України Ніна Саєнко – у Чернігівському обласному художньому музеї імені ґалаґана презентувала три книги. Подія відбулася в межах Фестивалю монументального мистецтва «Перезавантаження» та з нагоди 120-річчя з дня народження художника, яке відзначили у 2019 році.Художник, що формував мистецький стиль України

Художник-декоратор Олександр Саєнко жив з 1899 по 1985 рік. Народився у Борзні. У дитинстві перехворів на скарлатину, тому втратив можливість чути та розмовляти.

Навчався в Петербурзькому імператорському училищі глухонімих, пізніше закінчив Київський художній інститут. У роботі використовував техніку інкрустації соломкою, працював з керамікою і з гобеленами.

За життя Саєнко створив понад 500 творів, які відображали історію України та її звичаї. Найвидатніші – «Козак Мамай», «На панщині пшеницю жала», «Реве та стогне Дніпр широкий…» тощо.

Ім’я художника занесено до списку видатних діячів світової культури ЮНЕСКО. За словами доньки художника пані Ніни, Пабло Пікассо у 1954 році вніс дві роботи Олександра Саєнка до свого каталога шедеврів світового мистецтва.

У 1996 році в Борзні відкрили художньо-меморіальний музей «Садиба народного художника України Олександра Саєнка». Він розташований у будинку, де проживала родина Саєнків.

Ніна Саєнко та її донька Леся продов­жують творчу справу батька й дідуся.

Книги

Ніна Саєнко презентувала три книги.

Збірка наукових статей «Мистецькі традиції династії Саєнків у контексті української образотворчості ХХ–початку ХХІ століть».

«Золоте перевесло. Мистецька династія Саєнків у музеях України». У книгу ввійшли збірки творів родини Саєнків – пана Олександра, його доньки Ніни та унучки Лесі Майданець-Саєнко. Загалом колекції творів родини представлені у 15 країнах світу.

«Пам’ять роду: Епістолярії родини Саєнків. 1886-2020». Олександр Саєнко зберігав листи своєї родини. В них відображено історичні події (революції, війни) та ставлення сім’ї до цих подій. Листи чотирьох поколінь Саєнків разом з сімейними фото перенесли у книгу. Вона дуже цінна не лише з мистецької, а й з історичної точки зору.

Книги вийшли накладом 100 примірників. За словами Ніни Саєнко, їх передадуть у музеї, де є колекції художника, бібліотеки, мистецькі громадські організації тощо. Решту екземплярів можна буде придбати у Ніни Саєнко або у музеї ґалаґана.

Наталія Найдюк, «Деснянка» №25 (864) від 24 червня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: художник, Саєнко, книги, Найдюк, Деснянка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект