• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Геннадія Примакова та Валерія Гайдукевича суд виправдав. У зв'язку з недоведеністю звинувачень


Геннадія Примакова та Валерія Гайдукевича суд виправдав. У зв'язку з недоведеністю звинувачень

 

26 травня Менський районний суд закінчив розгляд кримінального провадження по обвинуваченню у хабарництві голови Менської ОТГ Геннадія Примакова та депутата міськради Валерія Гайдукевича. І виніс вирок — визнати обох невинуватими у пред’явлених прокуратурою звинуваченнях та виправдати у зв’язку із недоведеністю в їх діяннях складу кримінального правопорушення.Слідство і суди тривали майже п’ять років. Ще 14 липня 2016 року Примакова та Гайдукевича затримали за підозрою в одержанні неправомірної вигоди (хабара — тисячу доларів за сприяння у виділенні земельної ділянки поряд з володіннями Гайдукевича). За версією правоохоронців, була придумана ціла схема. Суму, яку треба було дати, малювали на піску. А гроші посередник приніс на підприємство Гайдукевича, нібито розрахуватися за свиней. Та чомусь не провів їх через касу, а кинув у пелену бухгалтерці.

Гайдукевича і Примакова спочатку затримали, потім відпустили. Обидва підозрювані вини не визнали. 5 травня 2018 року Менський районний суд виніс Примакову і Гайдукевичу по п’ять років ув’язнення кожному з конфіскацією майна. Засуджені подали апеляцію. Її розглянула колегія (троє суддів). Під час апеляційного розгляду випливло багато косяків слідства. До того ж, свідків обвинувачення ніяк не вдавалося допитати. Щодо одного з них суд навіть застосовував примусовий привід. Другого неодноразово запрошували до суду, та він не з’являвся. Покази їхні дещо змінилися, не на користь слідства та прокурора.

Тому Апеляційний суд скасував вирок Менського суду у зв’язку з недостатністю доказів та процесуальними порушеннями. І відправив справу в Мену на новий розгляд, але з іншим складом суду.

І ось виправдання. Для держобвинувачення це, звісно, мінус.

— Чи буде прокуратура оскаржувати виправдувальний вирок?

— Рішення буде прийнято після ретельного вивчення вироку і аргументації суду, — сказав Валерій Литовченко, спікер обласної прокуратури.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №22 (1829), 3 червня 2021 року. Фото з Інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Геннадій Примаков, хабарництво, виправдання, Валерій Гайдукевич, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
 
 


Центр Комплект