• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Лісоматеріали подорожчали. Ціну накручують на аукціонах


Лісоматеріали подорожчали. Ціну накручують на аукціонах

 

«Лісоматеріали вдвічі здорожчали», – обурюються люди. І дійсно, навіть лист ОСБ (плита зі стружки) «підріс» у ціні.— У чому причина? — спитала фахівців лісової галузі.

— Ціна «виростає» на аукціоні, не ми таку ставимо, – зауважив Володимир Костирко, директор ДП «Ніжинське лісове господарство».

Володимир Володимирович говорить, що сам не в захваті від такої ситуації. Але вплинути на неї не може.

— Ліс-кругляк в Україні продаємо тільки через аукціон, — пояснює Володимир Костирко. — Ціну на кругляк ми встановлюємо розумну, рентабельну для нас, з трьома відсотками заробітку. Виставляємо на торги. Далі — справа їх учасників. Вони і накручують ціну. Наприклад, стартова вартість кубометра кругляка від нас – 1500 гривень. Один учасник дає 1700, другий ¬– 1900. І так вартість стає чотири тисячі гривень. Зрозуміло, що переробна галузь, якій треба платити зарплати працівникам, мати зиск зі свого бізнесу, у кінцевому випадку продає цю деревину вже за вісім тисяч гривень.

— Хіба тепер не можна прийти в лісгосп і напряму у вас купити лісу, якщо треба?

— Для власних потреб можна. Але не для бізнесу. Будується людина, ми продамо ті десять кубів чи скільки там. І купити лісоматеріал у нас, ніж у посередника, буде набагато дешевше. Ще й запропонуємо попиляти на бруски, штахетини. І це не захмарні суми.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №22 (1829), 3 червня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лісоматеріали, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:
 
 


Центр Комплект