• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У «баб-дом» тепер беруть і при живих родичах


Талион

У «баб-дом» тепер беруть і при живих родичах

 

Раніше в будинок престарілих не приймали тих, у кого є близькі родичі (діти). 3 червня минулого року правила прийому змінилися. Видали новий закон, постанову Кабміну №429, про затвердження порядку установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг.— Тепер у геріатричний будинок приймають і тих, в кого є діти?

— Так, — підтверджує Валерій Зелений, замісник директора обласного геріатричного пансіонату з медичної частини. — Головне — потреба в сторонньому догляді.

Також важливий сукупний дохід.

— Мінімальний прожитковий рівень для непрацездатних осіб —1769 гривень, — роз’яснює Валерій Миколайович. — Відповідно до цієї постанови, якщо сукупний дохід (а не одна лише пенсія) особи, яка оформлюється в пансіонат, не перевищує двох прожиткових, мінімумів для непрацездатних, (тобто 3538 гривень), тоді людина влаштовується на загальних підставах. Тобто 75 відсотків від пенсії відраховується в фонд пансіонату, 25 відсотків вона отримує сама.

Якщо сукупний дохід особи, яка оформлюється в інтернат, перевищує два прожиткових мінімуми (3538 гривень), але не перевищує чотирьох (7076 гривень), тоді вона влаштовується на диференційованій платі 80 відсотків.

І якщо сукупний дохід перевищує чотири прожиткових мінімуми, тоді вона йде на повну оплату.

— Це ж як?

— Щомісяця бухгалтерія робить розрахунок, скільки в місяць затрачено коштів на кожного підопічного. Тобто середня вартість проживання кожного місяця різна.


У зимові місяці опалення вмикається. Влітку опалення немає, буде дешевше. Різна ціна на харчі. Наприклад, середня вартість проживання за квітень була 11 тисяч гривень.

— В обласному геріатричному пансіонаті багато таких, хто платить повну суму за перебування?

— Зараз немає нікого на повній оплаті. А на диференційованій оплаті перебуває четверо підопічних.

— У пансіонаті збиралися відкрити відділення платного перебування. Виходить, даремно готувалися, дорогий ремонт в кімнатах робили?

— То інше. Туди приймають людей з інших областей. Зараз у пансіонат приймаємо тільки жителів нашої області.

— Вік має значення?


— Це мають бути або люди пенсійного віку, або мати першу чи другу групу інвалідності. І медичний висновок про потребу в сторонньому догляді для всіх.

Іще одне. Сукупний дохід — це всі гроші, які отримує людина. Сюди входить пай. Враховується, якщо людина квартиру здає чи ще якусь нерухомість. Все, що йде через податкову. Але береться сукупний дохід всієї сім’ї, всіх людей, які прописані в цій квартирі. Якщо бабуся одна тільки бабусині надходження. Якщо там десятеро — береться прибуток всіх, прописаних в квартирі (будинку), оскільки вони ведуть спільне господарство. Ділиться на всіх прописаних, на місяць і так
далі, за формулою.

*Баб-дом — народна назва будинку престарілих, геріатричного закладу.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №22 (1829), 3 червня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: баб-дом, будинок престарілих, Валерій Зелений, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:
 
 


Центр Комплект