• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Аграрій Іван Якуб оминає «блюдця»


Аграрій Іван Якуб оминає «блюдця»

 

Посівна кампанія на Чернігівщині вийшла на фінішну пряму. Соняшник — уже в землі, кукурудза — у процесі.— Соняшник посіяли ще до Великодня, — описує польові роботи Іван Якуб, голова фермерського господарства «Соната», що на Городнянщині. — З кукурудзою стартували вже після свята. Цього сезону вологи, у порівнянні з минулими роками, більше, але такі низькі температури, що посівна затягнулась. Якщо соняшник у лушпинні і витримує температуру до мінус шести градусів, то кукурудзі треба тепло. Під соняшник у нас 15 відсотків території, під кукурудзу — 20 відсотків (200 гектарів). Решта — пшениця, жито, ячмінь, ріпак. Жито таке гарне, уже по коліно і вище.

— Води в низинках по полях вже нема?


— Більшість повисихали, але є ще кілька таких «блюдець». Коли сіємо, їх об’їжджаємо і лишаємо без посіву. То такі провальні місця, що техніка вгрузне. Чисто Бермудський трикутник*.

— Урожай кукурудзи буде?

— Поки зарано говорити. Мрію, щоб був не гірший минулорічного.

* * *

Більшість сільгосппідприємств південних територій області, котрі стартували з посівною раніше, вже завершили і з кукурудзою. Північ наздоганяє. Паралельно підживлюють добривами озимі культури.

* Бермудський трикутник — місцина в Атлантичному океані. За легендою, там зникають кораблі і літаки.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №19 (1826), 13 травня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: посівна кампанія, Іван Якуб, Городнянщина, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:
 
 


Центр Комплект