Гітлерштрассе та ідеологічні загравання окупантів: у Чернігові враз було перейменовано 40 вулиць
Одним махом у Чернігові перейменували 40 вулиць. Це сталося під час окупації міста нацистами. Інформацію про зміну назв мешканці Чернігова дізналися з місцевої газети «Українське Полісся», що вийшла 23 листопада 1941 року. Історик Олександр Бондар розповів, що тоді більшості з них повертали старі дореволюційні назви. Перейменовували найголовніші вулиці та ті, чиї назви були пов’язані з радянською ідеологією.
«Перейменування відбулося з подачі німців міською управою. Ми зараз стоїмо на Красній площі, а у 1941 році, до окупації німцями, вона називалася площа ім. Куйбишева, з 23 листопада 1941 року вона стала називатися площею Івана Мазепи. Вулиця Радянська стала вулицею Симона Петлюри. З´явилися такі вулиці, як Квітки-Основ´яненка, Стрітенська»,- Олександр Бондар, історик.
Історик каже, що з поверненням цих імен і дореволюційних назв вулицям відбувалося своєрідне ідеологічне загравання з місцевим населенням. Однак водночас окупанти запроваджували власну ідеологію. Так, головна вулиця Чернігова почала носити назву Гітлерштрассе.
Інформації про те, як населення реагувало на такі дії, немає. У радянських і німецьких газетах думки громадськості не наведені.
«Довіряти газетам – як радянським, так і німецьким – не можна, тому що газети ці дуже заідеологізовані. Прочитавши 1-2 сторінки, ти розумієш, що це просто ідеологія. Думка людей що в одних, що в інших газетах не була врахована навіть»,- Олександр Бондар, історик.
Назви, які повернули та впровадили нацисти, проіснували до 1943 року. Після визволення міста вулиці знову перейменували.
Сюжет: Cheline TV
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.