• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Якщо Руслана Колієнка, підозрюваного у вбивстві, випустять, односельці можуть вчинити самосуд


Якщо Руслана Колієнка, підозрюваного у вбивстві, випустять, односельці можуть вчинити самосуд

 

27 квітня під Новгород-Сіверським районним судом зібралося зо три десятки жителів села Ларинівка. Люди прийшли, аби суд не відпустив під домашній арешт 31-річного Руслана Колієнка, якого підозрюють у вбивстві односельця 57-річного Володимира Косницького.22 квітня сусід знайшов Косницького мертвим у ліжку. У нього був проломлений череп (ймовірно, табуреткою), по тілу садна. Версія, хто міг вбити, для родичів та односельців покійного була одна — Руслан Колієнко. Адже він колись сильно побив Косницького. Кажуть, за це отримав строк, відсидів і повернувся до села. Неодноразово погрожував дядьку, що доб’є його. Той побоювався Руслана. Своїми страхами ділився з донькою і сестрою. Та що вони могли вдіяти, коли Колієнка боїться все село. Говорять, що його дід, материн батько, убив лопатою зятя (батька Руслана). Материн брат теж судимий. Нині у Новгород-Сіверському районному суді розглядається справа з обвинувачення Колієнка у грабежі та нанесенні легких тілесних ушкоджень.

— І погрожував людям, і обкрадав, і колеса у тракторі порізав. Вже допік людей, тому і піднялися, — каже 47-річний Олександр Волкогон, староста Ларинівки. — Якщо суд його відпустить, люди можуть вчинити самосуд.

— Олександре Михайловичу, селяни до вас зверталися зі скаргами на Колієнка?


— Ні. Я ж тільки з лютого приступив до виконання обов’язків. А до поліції зверталися неодноразово. Його забирали, та невдовзі відпускали. А то і зовсім не затримували. Зараз люди занепокоєні, якщо його не посадять, і він вийде, то буде мститися. Погрози від нього були ж не одній людині.

— Ви його теж боїтеся?


— Ні. Я мешкаю в іншому селі. За жителів. Ларинівки переживаю.

На засіданні суду з обрання міри запобіжного заходу Колієнко свою причетність до вбивства заперечував. Говорив, що був у дружніх стосунках з Косницьким. Мовляв, що було,те пройшло, вони помирилися. Закиди про те, що він тероризував односельців, назвав неправдою.

Його адвокат Владислав Костюченко був проти, аби підзахисного відправляли у СІЗО. Аргументував тим, що затримання незаконне і необгрунтоване. Бо очевидців, вбивства немає. Лише начебто свідок, який бачив у день убивства Колієнка і Косницького разом. Також висловив сумніви, що його клієнт забрав собі додому банківську картку Косницького, поклав її у конверт, який залишив на столі. Натякаючи на те, що картку підкинули поліцейські. Проте Новгород-Сіверський суд вирішив, що Колієнко має перебувати під вартою на час досудового розслідування. Та у нього ще є право оскаржити це рішення в Апеляційному суді.


Якщо вина Колієнка буде доведена, йому загрожує від семи до 15 років тюрми.

* * *

Віддалений Новгород-Сіверський район єдиний в області, де люди дуже активні у відстоюванні власних інтересів. За останні неповні два роки тричі згуртовано виходили під суд і поліцію.

1. У серпні 2019 року, коли 68-річний Іван Луговський зарізав косою кума 75-річного Олексія Коленченка. І вбивцю відпускали під домашній арешт.

2. У вересні 2020, коли поліцейські на чолі з начальством райвідділу побили і незаконно затримали трьох місцевих жителів.

З. І третя історія з Колієнком.


До речі, по двох попередніх випадках люди добилися правди. І справи дійшли до суду. Луговського посадили. Справа поліцейських на розгляді. Отож, як писав Тарас Шевченко: «Борітеся — поборете, вам Бог помагає!!!»

Матеріал по темі:


Залякував село: на Чернігівщині люди вимагали не відпускати з-під варти підозрюваного у вбивстві

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №18 (1825), 6 травня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: село Ларинівка, Новгород-Сіверський суд, Руслан Колієнко, Володимир Косницький, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
 
 


Центр Комплект