• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Хлібокомбінати – під склади, міні-пекарню – для виробництва


Хлібокомбінати – під склади, міні-пекарню – для виробництва

 

Тиждень тому нарешті продали Корюківський хлібокомбінат райсложивспілки! Такий поголос пішов по півночі області. Перші спроби з продажу райспоживспілка робила ще у 2019 році. Безрезультатно. Тоді виставили ціну в чотири з половиною мільйона гривень. Остання стартова ціна — 890 тисяч гривень.


Корюківський хлібокомбінат. Фото: Сусіди.City

Комбінат загальною площею 898 квадратних метрів на земельній ділянці 0,81 гектара. З централізованим водо- та електропостачанням, можливістю опалюватись газом і дровами. Підприємство запрацювало у 1958 році.

— Бажаючі придбати хлібокомбінат були, але щось там не домовились, — не підтвердила продаж Оксана Халимон, в. о. заступника голови правління Спілки споживчих товариств «Споживча кооперація Чернігівської області».

— Чому продаєте?

— Через застарілу матеріально-технічну базу, — пояснює Оксана Миколаївна. — У планах — продати хлібокомбінат, замість нього організувати сучасну пекарню.

— Райсложивспілки вже розпродали всі хлібокомбінати на Чернігівщині?

— Корюківський — єдиний, — запевнила в. о. заступника голови правління. — Працюють підприємства у Городні, Лосинівці (Ніжинщина), Сосниці, Коропі, Ріпках.

До приватизації готують державне підприємство Ніжинський комбінат хлібопродуктів. Про це є відповідне розпорядження Фонду державного майна України.


* * *

Хлібокомбінати споживчих спілок були в кожному райцентрі області. Більшість закрилися, припинили діяльність.

* * *

— Фонд держмайна розпочинає новий проєкт — він стосується приватизацій комбінатів хлібопродуктів, — пояснює Юлія Амельченко, заступник начальника начальник відділу Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області регіонального відділення Фонду держмайна. — Ніжинський КХП — непрацююче підприємство. Плюсом об’єкта можна назвати наявність при підприємстві складських приміщень, елеватора, вітряка, який перемелює зерно на борошно. Тому об’єкт буде цікавим для аграріїв. Однак за комбінатом багато боргів. Скоріше за все підприємством будуть цікавитися ті, хто вирощує зернові, бо має їх десь зберігати.

Задача Фонду держмайна — підготувати об’єкт до приватизації. На сьогоднішній день там навіть директора нема. Попередній звільнився. У нього були навіть спроби укладати договори оренди складських приміщень, але не пішло. Хоча розташування прекрасне: біля вокзалу, поряд залізнична гілка, об’їзна дорога.

За очікувану вартість КХП поки говорити зарано. Триває процес інвентаризації. Балансова вартість не відображає реальну ринкову вартість. Потенційний покупець вивчає документи. Розуміє, які борги є на об’єкті, розраховує, скільки він може витратити на купівлю, враховуючи необхідність у майбутньому ці борги погасити.

Поки старі хлібокомбінати пускають (готують пустити) з молотка, відкриваються нові підприємства. 13 квітня виповнилось два роки, як у Мені запрацювала міні-пекарня «ХлібОК».

— Як вдається виживати і розвиватися? — запитала.

— Ми йдемо в Європу, а тамтешня практика — це робота маленьких підприємств, не гігантів, — пояснює Валентин Боженов, співвласник пекарні. — На хлібокомбінатах часто застаріле і затратне обладнання, технології.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №17 (1824), 29 квітня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Корюківський хлібокомбінат, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:
 
 


Центр Комплект