• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Директору Андрію Даньку платали по 2,64, а Валентину Сураєві по 3,12, бо з доставкою. 551 тонну березового соку заготовили лісництва


Директору Андрію Даньку платали по 2,64, а Валентину Сураєві по 3,12, бо з доставкою. 551 тонну березового соку заготовили лісництва

 

Березовий сік у цьому році збирали тільки два лісові господарства по області: Борзнянський та Прилуцький державні лісгоспи.— Соку здали 148 тонн, — задоволений Валентин Сурай, директор Прилуцького лісового господарства. — Доставка наша, тому ціна за кожен літр — 3 гривні 12 копійок. Забирало приватне підприємство «ОТЕКО», перероблятиме той самий Ніжинський завод з виробництва соків «Дрінкс Україна». В нашому регіоні, крім них, сік більше ніхто не приймав.

Нам послуги по збору соку надав приватний підприємець, по договору з лісгоспом. Бо якраз посадка лісу, самі не встигаємо. Підприємець зі своїми робітниками збирали у ємності і перекачували на нашу машину, що вивозила сік на Ніжин. Зразки з кожної ділянки перевіряли в лабораторії на вміст радіації і пестицидів.

Об’єми соку були малі, але по строках йшов довше. Провертіли, спочатку нічого не було, потім ледь пішло, тоді похолоднішало, сокогін припинився. Потеплішало, сік пішов, почали масово здавати, а завод сказав: «Досить». Та вже й сік біліти почав. А на заводі недостатньо фільтруючих матеріалів. Щоб його відчищати.


— Здали 403 тонни, — полегшено зітхає Андрій Данько, директор ДП «Борзнянське лісове господарство». — Ми подавали ліміт близько 800 тонн. Проводили заготівлю березового соку по договору з лісництвом два приватні підприємці.

З Ніжинського заводу приїжджали своїм транспортом ПП «ОТЕКО», тому сік закуповували в нас по 2,64 за літр.

— У цьому році лісгоспами заготовлена 551 тонна березового соку, — підтвердив Володимир Кирієнко, головний спеціаліст відділу лісового господарства обласного управління відділу лісового та мисливського господарства. — Заготівлею займалися тільки два лісові господарства.

На Ніжинському заводі «Дрінкс Україна» сказали, що цієї весни всього прийняли 952 тисячі 467 літрів березового соку, який після переробки буде продаватися під торговою маркою «Смак». Приймали від лісництв і від населення.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №17 (1824), 29 квітня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: березовий сік, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:
 
 


Центр Комплект