• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Думали бронхіт — виявилося, грижа стравоходу


Думали бронхіт — виявилося, грижа стравоходу

 

Віра Буряк із села Верба, що на Коропщині, вилікувала у Чернігівській обласній лікарні застарілу болячку. 59-річній жінці дошкуляв кашель, було важко дихати. Виявилося, що причина у... стравоході. Грижа стравоходу тисла на діафрагму (перетинку, яка відділяє дихальні органи від кишок) та на легені.— Роками лікувала дихальні проблеми, — розповідає Віра Буряк. — Знайшли грижу стравоходу. Але я не придала значення. Доходилася, що вона дуже виросла. Стала така велика, що перекрила діафрагму, тиснула легені. Дихати стало важко. В обласній лікарні зробили обстеження. І томографію, і рентген, і ще один рентген. Операцію виконали лапароскопом. Задоволена результатом. Відразу стало легше. Але коронавірус у Вербі з’явився, підчепила. Лежу з «ковідом» у Новгороді. Почуваюся краще. Лікування — антибіотики, крапельниці. Без подачі кисню обійшлося, сама дихаю. Добре, що грижа дихати не заважає. Грижа стравоходу, кажуть, рідко буває і діагностується складно.


— Буває, що люди лікуються у пульмонолога з приводу хронічного бронхіту — постійного кашлю, але марно, — розповідає Станіслав Коваленко, завідувач хірургічним відділенням Чернігівської обласної лікарні. Він же й оперував Віру Іллівну. — Буває, перебої у роботі серця, бо здавлює перикард (серцеву оболонку). Створюється різноманітна клінічна картина, яка не дає можливості встановити відразу діагноз. Люди безуспішно ходять по лікарях, лікують бронхіт, пневмонію, серце. А причина в іншому — у грижі стравохідного отвору діафрагми.

Щоб діагностувати її, треба зробити кілька досліджень. Найчастіше хворобу виявляють ендоскопічним дослідженням (коли усередину, так би мовити, запускають мінівідеоапаратуру.) Для підтвердження діагнозу потрібно зробити рентген — якісне скринологічне багатопозиційне дослідження. Дають випити рентгеноконтрасну суміш. Вона затікає у стравохід, і це допомагає діагностувати. Інколи ж грижу стравохідного отвору діафрагми виявляють тільки після комп’ютерної томографії. Обстеження, звичайно, має починатися зі збору анамнезу. Які скарги, потім огляд е це ніхто не відміняв. Але дуже важливі саме інструментальні методи дослідження.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №17 (1824), 29 квітня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: грижа стравоходу, Віра Буряк, Станіслав Коваленко, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект