• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Скандинавська хода стає все більш популярною серед мешканців Чернігівщини


Скандинавська хода стає все більш популярною серед мешканців Чернігівщини

 

Зазвичай людей, які вийшли на пенсію, ми уявляємо як дідусів та бабусь, що ведуть розмірений спосіб життя, розмовляють розважливо й рухаються неспішно. Проте цей стереотип не відповідає дійсності – люди у цьому віці хочуть і можуть вести активний спосіб життя. Чимало пенсіонерів саме на пенсії починають займатися спортом.Колишній терцентр, а нині Центр надання соціальних послуг з перших днів свого існування переймався тим, як би цікаво зайняти активних пенсіонерів. Звичайно, починали з хобі та творчості, проте згодом дійшли й до спорту. Першою стала секція оздоровчої зарядки, яку проводили кілька разів на тиждень в танцювальному залі міського будинку культури. Спеціально для відвідувачів були розроблені різні комплекси вправ з врахуванням вікових особливостей. Закупили гімнастичні палиці. Особливо підійшли до психології процесу— негласним правилом секції є обов’язкова посмішка на заняттях.

Через п’ять років існування секції дізналися про скандинавську ходу. Виявилося, що це не просто пересування пішки з двома палицями, схожими на лижні, пересічною місцевістю, а комплексна вправа, яка розвиває різні групи м’язів, підтримує організм у тонусі та насичує кров додатковим киснем. Більше того, скандинавську ходу найчастіше розглядають як один з найефективніших видів фітнесу не тільки як додаткову вправу, а й як основне заняття.

Для оволодіння скандинавською ходою терцентр запросив професійного тренера, який навчив всіх охочих робити це правильно, вміло розраховувати навантаження і дистанції. До того ж довелося вивчати й матеріальну частину цього виду тренувань, бо асортимент палиць великий, існує різниця поміж палицями для асфальту і ґрунту, більше того – для палиці підбираються по висоті для кожного особисто.

Дуже швидко скандинавська хода стала популярною у Городні й не тільки серед клієнтів центру надання соціальних послуг. Згодом від групи здоров’я, відокремились колективи, які організовують походи в режимі скандинавської ходи самостійно. Найпопулярнішими місцями для таких прогулянок у місті лишаються колишні аеродром та дендропарк.

Популярність нового виду фізкультури пояснюється не тільки модою чи новизною, а більше практичністю. Під час скандинавської ходи задіяні 90% м’язів людини. При цьому навантаження на суглоби ніг значно менші ніж при звичайній ході. А ще, спортзалом для занять слугує будь-яка місцевість на вибір, тому разом із тренуваннями можна ще й насолоджуватись чудовими краєвидами. Зайве й казати, що як колективний вид тренувань, скандинавська хода сприяє цікавому спілкуванню й корисному дозвіллю.
Карантинні обмеження дещо вплинули на режим занять в обох секціях центру. Щоб не наражатись на небезпеку учасники активного дозвілля об’єднали свої зусилля й перенесли свої заняття на свіже повітря. В такому режимі вони тренуються вже більше року й цілком задоволені результатами, тим більше, що на природі приводів для посмішок ще більше.

Джерело: газета "Новини Городнянщини" 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Городня, пенсіонери

Добавить в:
 
 


Центр Комплект