• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Медбрат з Городні допомогає виправлятися злочинцям


Медбрат з Городні допомогає виправлятися злочинцям

 

Міністерство юстиції одним із своїх пріоритетних завдань на 2021 рік бачить зміну системи покарання. А саме налагодження такого ефективного механізму їхнього виправлення, щоб не ізолювати людину від суспільства.

Для чого це потрібно? На сьогодні на утримання одного в’язня держава витрачає у місяць близько 10 тисяч гривень. Це дуже відчутна сума, яку доводиться витрачати відчутні кошти з бюджету.

Якщо людина відбуватиме покарання без ізоляції — нагляд за порушником буде здійснювати орган пробації. Яким чином це відбуватиметься? Засуджені на пробації можуть вести звичний спосіб життя, жити в сім’ях та самі себе утримувати. Такм чином їм надається можливість зберегти те, що є важливим і соціально корисним для кожної людини. Але порушник не просто перебуватиме в суспільстві — адже він повинен усвідомити протиправність свого вчинку, виправитись та у подальшому не скоювати правопорушень. Для цього судом йому визначаються обмеження та умови, необхідні для виправлення.

Контроль за тим, як людина дотримується всіх визначених для неї обмежень, здійснюватимуть працівники пробаціїї за місцем проживання порушників.

Робота з такими громадянами з боку працівників пробації починається ще до винесення вироку — при складанні досудової доповіді. З’ясовуюється, чи скоювала людина правопорушення у минулому, вивчається її спосіб життя, оточення, матеріальне становище, а головне — причини, через які було скоєне дане правопорушення. Потім до суду надається інформація щодо міри покарання, а саме— чи може людина виправитись у суспільстві, чи ж вона є небезпечною для оточуючих, а тому її потрібно ізолювати та помістити за грати.


За 2020 рік Городнянським районним сектором пробаціїї було складено 65 досудових доповідей, і близько 75% висновків містять інформацію щодо можливості виправлення осіб без ізоляції. Надалі, працюючи вже із засудженими сообами, які отримали своє покарання, працівники пробації разом з ними шукають шляхи вирішення тих проблем, які й примусили людину стати на стежину злочину. Для цього ми залучаємо й партнерські організації та волонтерів.

Досить тривалий час ми шукали відповідальну, зацікавлену людину, яка б могла з нами співпрацювати на постійній основі. Коли ми спілкуємось з правопорушниками, то з’ясовуємо насамперед те, що ж саме послугувало причиною для його протиправних дій. Серед таких — вживання наркотичних засобів, вплив осіб, які ведуть антисоціальний спосіб життя, погане матеріальне становище, відсутність уміння контролювати свої емоції, тощо. Найпоширенішою з них є зловживаня алкогольними напоями. Тож нам би дуже хотілось, щоб волонтер, який нам допомагатиме, був обізнаним та компетентним у вирішенні даної проблеми. Тому ми дуже вдячні медбрату Городнянської міської лікарні Павлу Єрмоленку, який, співпрацюючи зі службою пробації, дуже професійно, доступно, виважено й тактовно розповідає нашим підопічним про шкоду та наслідки зловживання алкоголем. А оскільки Павло працює медбратом в кабінеті лікаря-нарколога, його професійний досвід дозволяє наводити такі приклади з життя, яких не знайдеш в жодному з посібників.Це реально спрацьовує. Адже з 72 осіб, які у 2020 році відбували покарання, не пов’язані з позбавленням волі, під контролем працівників служби пробації та нашого волонтера, лише три особи скоїли злочини повторно. Але ми сподіваємось, що таким способом ми зможемо добитися й стопроцентного виправлення засуджених без позбавлення волі. У нас для цього є всі можливості й бажання.

Джерело: газета "Новини Городнянщини", Юлія Васильєва, начальник Городнянського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Чернігівській області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Городня, медбрат, волонтер, Єрмоленко, пробація

Добавить в:
 
 


Центр Комплект