• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Він залишив земне життя, а творчість його захищатиме наші душі


Він залишив земне життя, а творчість його захищатиме наші душі

 

13 квітня відійшов у вічність Володимир Чепелик. Ця сумна звістка зачепить серця багатьох людей в Україні та за її межами.Володимир Андрійович Чепелик (17.10.1945 - 13.04.2021) — український скульптор, педагог, професор Національноїакадемії образотворчого мистецтва і архітектури, голова Національної спілки художників України, народний художник України (1992), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2000).

Він створив монументальні пам’ятники президенту УНР Михайлові Грушевському, що біля Будинку вчителя, письменникові Олесю Гончару, що в однойменному сквері, Миколі Яковченку, що на площі перед Національним академічним драматичним театром імені Івана Франка в Києві та в Прилуках, Тарасові Шевченку в Чернігові, багато Інших.

Високі звання та нагороди, як віхи, відзначали творчу діяльність на довгому шляху його життєвої долі. Але вони аж ніяк не зіпсували його як людину, яка вкладала всю душу і серце у розбудову нашої української духовності.

Не забудемо ніколи, як у 1992 році, коли вперше «в сім’ї вольній, новій» у незалежній Україні на Чернігівщині згадували Великого Кобзаря. І саме його пам’ятник Тарасу Шевченку з’явився на Валу в Чернігові.

Пам'ятатиме і Седнів свого Почесного громадянина Володимира Чепелика за багаторічну турботу з увічнення славетних митців та подальший розвиток седнівських пленерів для численних художників із різних куточків нашої країни.

Дякуємо, Володимире Андрійовичу, за те, що мали за честь бути поряд з нами!

Завдяки світлинам із Седнева за 1992 та 2003-2018 рр. ми можемо згадати його енергійне бажання зробити наш світ кращим, подарувати нашим серцям любов до мистецтва.

Андрій Курданов, науковий співробітник філії Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського «Садиба родини Лизогубів»

«Деснянка» №16 (855) від 22 квітня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чепелик, Деснянка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект