• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «У мене не виробляються антитіла»: Рудьковський двічі перехворів «ковідом». Чи можливо таке?


реклама

«У мене не виробляються антитіла»: Рудьковський двічі перехворів «ковідом». Чи можливо таке?

Нещодавно в програмі «В гостях у Гордона» політик Микола Рудьковський сказав, що двічі перехворів «ковідом». Той самий Рудьковський, який народився у Старому Бикові на Бобровиччині, вчився у чернігівському педі.

Зрештою, подався у Вену, в Австрію. Повернувся в Україну, очолював соціалістів, виграв мерські вибори у Чернігові. Тричі ставав нардепом, був міністром і, зрештою, відсидів у російській тюрмі. «Я захворів («ковідом») удруге, — сказав Микола Рудьковський Дмитру Гордону.

— Хвороба протікала приблизно так само (як і вперше). У мене є свої проблеми. Температура висока не піднімається. Зате є шанси хворіти неодноразово. ...Не унікальний випадок. Просто у мене не виробляються антитіла у зв’язку з хронічною хворобою».

Чи можливо таке?Микола Рудьковський

«Я перехворіла «ковідом» двічі»


— Можливо, — підтверджує Віта Ярошенко, інфекціоністка Ічнянської центральної районної лікарні. Я сама перехворіла «ковідом» двічі. Перший раз, коли «ковід» тільки починався. А наступний раз — перестала відчувати запах. Більше ніякої клініки не було. Але збільшилася кількість антитіл. Це показав імуноферментний аналіз (ІФА, коли на аналіз беруть кров).

ПЛР (полімеразноланцюгова реакція, коли беруть мазок з носоглотки) не завжди підтверджує хворобу. Я більше на антитіла орієнтуюся. Вірус може виділятися місяць. Навіть був у мене такий пацієнт: клініки вже нема, а вірус виділяється. Може день чи тиждень усього. А вірус в організм попав. Процес запальний запустився.

Наприклад, прийшов негативний ПЛР. Але у людини пневмонія. Клінічно у неї «ковід». У середньому треба днів 10, щоб виділилися антитіла — імуноглобуліни. Ми берем, антитіла є. Ну, не з неба ж вони взялися. Організм відреагував на вірус. Тому я ПЛР особливо не довіряю. З колегами з Західної України спілкувалася, там вони теж більше орієнтуються на наявність антитіл.

— Якщо хронічна хвороба підточує, то антитіла не вироблятимуться?


— Дивлячись, яка хвороба. А може бути, що організм ослаблений і антитіла виробляються в мізерній кількості. Процеси утворення антитіл і імунної відповіді недостатньо вивчені. Не тільки щодо «ковіда».


Віта Ярошенко


«Пацієнт інфікувався вдруге»

— У мене зараз на лікарняному пацієнт, який інфікувався вдруге, — розповідає Віктор Мархай, терапевт амбулаторії загальної практики — сімейної медицини №2 Ніжинського міського ЦПМСД. — Тест ПЛР не підтвердився. Але був повторний контакт з коронавірусним хворим, клініка коронавірусна (температура, слабкість, втрата смаку) у легкій формі. Зробив тест на антитіла, але їх не було. А хворіла ця людина «ковідом» уперше чотири місяці тому.

«Причин, які ведуть до ослаблення імунітету, безліч»

— У людей з ослабленим імунітетом може бути повторне інфікування «ковідом», хоча в моїй практиці такого не було, — підтверджує Світлана Ворона, завідувачка інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2.

— Ми ставимо діагноз не по наявності антитіл, а тільки по наявності позитивного ПЛР. Антитіла можуть виробитися і через три тижні, можуть і через чотири. Якщо іде з запізненням вироблення антитіл, тоді імунітет може бути мінімальний, короткочасний. Як, наприклад, з гострими респіраторними захворюваннями. Один може перехворіти ГРЗ раз на п’ять років. А інший три-чотири рази на рік. Так і з «ковідом». Причин, які ведуть до ослаблення імунітету, безліч.

«Видихати його дуже важко»

Перехворів «ковідом», здав аналізи — здоровий. А здоров’я нема. Які можуть бути наслідки хвороби?

Віктор Мархай, терапевт Ніжинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги:


— Тривала слабкість. Тривалий субфебрилітет: температура 37,1-37,2. Лабільність судинного тонусу: незалежно від зовнішніх чинників — температури, вологості — людину кидає чи в піт, чи в жар, чи в холод, тиск стрибає, частота серцевих скорочень скаче. У когось це і рік може бути, у когось — три місяці, у когось — до півроку. Легені працюють. Але не повністю відновлюється сатурація — насиченість крові киснем. 95-99 — це норма, а 95 — це нижче норми. У більш тяжких випадках сатурація до норми не повертається.

Віта Ярошенко, інфекціоніста Ічнянської центральної районної лікарні:

— Якщо є хронічна патологія, вона обов’язково ускладниться при «ковіді». Часто підшлункова залоза страждає — запалення йде. Особливо це небезпечно для хворих з цукровим діабетом. Щитоподібна залоза страждає, серцево-судинна система. Конкретні можуть бути зміни, аж до інфарктів. У мене були пацієнти — і «ковід», і інфаркт. Можуть бути й інсульти. Людина вже перехворіла, але зберігається дуже високий тиск, який нічим не збивається. Докучають сильні головні болі. У когось лишається задишка. Коли по знімку все нормально, кардіограма нормальна, а людина задихається. Страждає нервова система. Грубо кажучи, видихати його дуже важко. При «ковіді» виникають мікротромбози органів, які найбільше постачаються кров’ю. А це головний мозок, печінка, серце, нирки, кишківник. У багатьох людей виникають конкретні проблеми з психікою. Це може бути через ураження нервової системи. Може — внаслідок гіпоксії. Але ж не у всіх пацієнтів була низька сатурація. Не у всіх було кисневе голодування.

Є ще одна проблема — гіперреакція імунної системи. Коли настільки збиваються всі механізми, настільки стають неконтрольовані, що організм сам бореться проти себе.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №13 (1820), 1 квітня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: антитіла, коронавірус, імунітет, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в: