Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «По п'ять хрестин і вінчань щомісяця»

«По п'ять хрестин і вінчань щомісяця»

 

11 лютого, п’ятниця, у церкві Трьох Святителів, що в Лемешах на Козелеччині, порожньо. 59-річна Ніна Денисова миє підлогу.— У минулі роки було по п’ять-сім хрестин і вінчань щомісяця. їхали не тільки з області, а й зі столиці до нас. Церква в селі гарна, велика. А останні два роки, як з’явився коронавірус, люди не спішать до храму. Усе рідше пари хочуть об’єднуватися у громадянські і церковні шлюби. Живуть просто так, без оформлення. Кажуть, навіщо їм документ. Але ж коли навчальний заклад закінчують, документ просять. А в шлюбі, виявляється, людям документ не потрібен?! — каже отець Петро, близько 30 років служить у цій церкві.


Село Лемеші, де проживає трохи більше 500 жителів, розташоване на трасі Київ - Чернігів. Приблизно за десять кілометрів від селища Козелець. Лемеші славляться церквою, збудованою у 1755 році на замовлення і коштом графа Олексія Розумовського на місці поховання його батька Григорія Розума.

— 12 лютого у нас в церкві престольне свято, храм Трьох Святителів. Вшановуємо пам’ять Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоуста. Церкві майже 300 років, потребує спонсорських коштів. Ніхто не допомагає, — засмучений священик.

«ВісникЧ» №7 (1866) від 17 лютого 2022, Ольга Самсоненко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: коронавірус, церква, Лемеші, Козелеччина

Добавить в: