• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Львівське сміття не буде під Бахмачем


реклама

Львівське сміття не буде під Бахмачем

 

Принаймні, в це вірять жителі Бахмацької ОТГ. 21 січня вони прийшли на сесію міської ради, аби завадити ввезенню львівського сміття на територію громади. Голова і депутати їх почули. Було прийнято рішення доручити директору КВП «Комунальник» розірвати договір з ТОВ «Пром Еко Енерджі Груп». Заборонити без погодження міської ради укладати договори про розміщення сміття на полігоні твердих побутових відходів Бахмацької міськради з інших громад. Та відпрацювати питання проведення конкурсу по визначенню інвестора, який міг би виконувати роботи з сортування та переробки твердих побутових відходів.До речі, департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації заборонив усім громадам області розміщати тверді побутові відходи з інших регіонів на своїх територіях.

Скандал почався з того, що три машини з львівським сміттям заїхали на Бахмацьке сміттєзвалище неподалік села Курінь. 4 січня їх на відео зняв місцевий активіст Олександр Савченко та виклав в інтернет. Піднялися люди. Думали, що в них хочуть тихцем викидати чуже сміття. Та, коли стали з’ясовувати, виявилося все законно. Є договір про співпрацю від 24 грудня минулого року між фірмою ТОВ «Пром Еко Енерджі Груп», та комунальним підприємством бахмацької міської ради «Комунальник». Про те, що за 24 тисячі гривень на рік з інших територій ввозитимуть на Бахмаччину сміття для подальшого сортування, переробки та утилізації. Д,я Угоди аж до 23 грудня 2035 року.

Директор компанії бахмачанин Дмітрій Вовк (саме так, Дмітрій, а не Дмитро, записано у реєстраційних документах), Засновники-власники в рівних частинах чернігівці Ірина Лейдлова та Юрій Хоменко. Зареєстроване товариство в Бахмачі. Засноване 18 грудня за тиждень до підписання договору з «Комунальником».

Про Дмітрія Вовка кажуть, що він торгує кормами у Бахмачі. Ірина Лейдлова, засновник ТОВ «Мейкіт» (комп’ютерне програмування). Хоменко» Юрій Миколайович, пенсіонер.

За інформацією Бахмацької міськради, була ввезена пробна партія побутових відходів — 425 кубів, не більше 70 тон. За них комунальне підприємство отримало 8501 гривню 50 копійок.

— На сесії один із засновників фірми Юрій Хоменко повідомив, що дотичний до великих сміттєпереробних компаній. Пообіцяв бахмачанам сортувально-брикетну лінію, утилізацію, переробку та енергію зі сміття, а також 70 робочих місць з заробітною платою по 12 тисяч гривень. Розповів присутнім про глобальні сміттєві та енергетичні проблеми, закриття атомних електростанцій та багато інших цікавих речей.

Як доказ серйозності своїх намірів показав відеоролик про те, як міський голова Івано-Франківська, свободівець Руслан Марцінків, за кошти місцевого бюджету створив на Прикарпатті потужне сортувально-переробне підприємство, — описує ситуацію 36-річний Володимир Брюховецький, свободівець, депутат Бахмацької міськради.

Натомість депутати від «Свободи» провели свою невелику презентацію про діяльність компанії, власником якої є той же Юрій Хоменко. У 2018 році підприємство розмістило виробництво паливних брикетів у Чернігові, на території 171-го,військового ремонтного заводу. Тоді жителі навколишніх будинків скаржилися на їдкий дим.

У 2020 році уклали з Вертіївською ОТГ договір про наміри будівництва на території громади сортувально-брикетної лінії. Там, де приміщення колишнього тваринницького комплексу, за півтора кілометри від села Мала Кошелівка. Не встановивши лінії і, навіть, не провівши світла, підприємство починає звозити на територію колишнього тваринницького комплексу сміття та складати його просто неба. Староста села Сергій Мішура зв’язався з представниками фірми, які пояснили, що завезли трохи сировини для майбутнього комплексу і пообіцяли, що звозити більше не будуть, поки не побудують лінію. Але купи зі сміттям росли і дійшло до того, що староста разом з громадою почали вночі патрулювати дороги та ловити сміттєвози. Ніжинським відділом поліції було розпочато кримінальне провадження. Отож, наші доводи виявилися переконливішими, — каже Брюховецький.

* * *

Жителям Бахмацької громади вкладали у вуха, що сміття не зі Львова, а з Київщини. Та номери на сміттєвозах були львівські. Повторилася та ж історія, що влітку 2018 року на Козелеччині.

Козелець від зайвих відходів врятувало подружжя Корнієнків

Влітку 2018 року на козелецьке сміттєзвалище, орендоване Олександром Набільським, власником ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець», двоюрідним братом тодішньої голови Козелецької ОТГ Олени Дмитренко, стали завозити львівське сміття за договором з київською компанією «Терра Компані Плюс».

Завдяки багатодітному подружжю козельчан Яні та Ігорю Корнієнкам, які «розкопали» цю історію, викликали поліцію, влаштовували протести, їздили скаржитися у Міністерство екології у Київ, справа застопорилася.

Поліція разом з Держекоінспекцією зупинила перед Козельцем 41 фуру з львівським сміттям.

Директора TОB «Еко-Сервіс-Козелець» оштрафували на 765 гривень. На водіїв сміттєвозів (за порушення правил перевезення відходів) були складені протоколи з сумами штрафів по 1360 гривень.

■ Децентралізація дала широкі повноваження головам громад. Тепер вони: «Що хочу, то й ворочу». Тому за всім, що відбувається на території ваших громад, потрібно пильнувати. Можливо, і до вас привезуть львівське сміття. Його ж кудись треба дівати.

З Ріпок непотріб возили на Чернігів


— Було таке до минулого року, — підтверджує 54-річний Сергій Гарус, голова Ріпкинської ОТГ. — Гроші на це були закладені у квартплаті. Торік ми узаконили своє сміттєзвалище. І в селах сміттєзвалища отримали паспорти. Та там і не викидають стільки непотребу. Що спалюють, що йде у перегній. Власного полігону твердих відходів у громаді досі немає. Проектна документація була розроблена ще у 2007 році, потім вона коригувалася. У 2013 році обласна екологія частково профінансувала проект.

Тепер область хоче передати його громаді. Його вартість шість мільйонів гривень, а річний бюджет громади 100 мільйонів. Невідомо, коли цей проект буде реалізовано.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №5 (1812), 4 лютого 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бахмацька ОТГ, львівське сміття, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: