• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Козу треба вгадати

 

Щоб святкування Старого Нового року пройшло на славу, треба перевдягатися «поводити козу». Як виготовити костюм, щоб і весело, і не довго морочитись?

— Через локдаун масових заходів і гулянь в цьому році не буде. Хоча минулі роки новорічні свята ми завжди проводили з розмахом. Власноруч виготовляли костюми з підручних матеріалів, співали як народні українські пісні, так і писали всім селом, нові, — розповідає 56-річна Ніна Чорна, директор Держанівського навчально-виховного комплексу Носівської районної ради. — В дитинстві ми спостерігали, як це роблять батьки, потім самі робили, а зараз вже розповідаємо своїм учням, як краще підготуватися до свята.

Для Кози беремо стару шапку-ушанку. Так, щоб вона закривала лице. Це робиться спеціально. Люди не повинні бачити, хто це. А співаючи і пританцьовуючи пробували дізнатися. В шапці робимо отвори для ріжок. Зазвичай беремо справжні козячі роги для цього. Старий дідівський кожух вивертаємо вовною догори. Так і вдягаємо, прикрашаємо дощиком, наприклад. Обов’язково прив’язуємо до шиї дзвіночок, щоб усі чули, що коза йде. Вдягаємо шаровари.

Господаря кози також вдягаємо у шаровари, вишиванку і жилетку. Різдвяну зірку, яку тримає у руках господар, прикрашаємо новорічними іграшками і дощиком.

Усі інші учасники дійства вдягаються, у кого що є. На голову вив’язуємо хустку.

У минулі роки ходили щедрувати протягом усього дня, заходили і в школу, і в сільську раду, і в лікарню. Дітей багато щедрувало. Але цього року через коронавірус багато хто боїться.

Ольга Самсоненко, тижневик «Вісник Ч» №2 (1809), 14 січня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Старий Новий рік, водити козу, Ніна Чорна, «Вісник Ч», Ольга Самсоненко

Добавить в: