• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Розтрати, підозри, позови

 

Прокурор області Сергій Василина розповів про перші сто днів на посаді.Із найцікавішого:

Не зміг пройти співбесіду

Склав іспити в рамках реформи, у обласній прокуратурі пройшли всі три етапи атестації 61 прокурор із 86 допущених, серед них 15 — не склали, 9 — не подали заяву про намір пройти атестацію.

На даний час триває третій етап тестування прокурорів місцевих прокуратур, які згодом стануть окружними. Наразі їх в області п’ять: Бахмацька, Менська, Ніжинська, Прилуцька, Чернігівська. Перший етап зі 167 допущенних не пройшли п’ять прокурорів, другий — 13 і один прокурор не зміг пройти співбесіду.

Розтрата

Розслідують 32 кримінальні провадження щодо розтрати державних коштів. Упродовж листопада оголошена підозри: директору приватного підприємства (заволодіння у 2016 році майже 500 тисяч гривень виділених на фінансування робіт з капітального ремонту залізничного мосту через річку Десна); селищному голові (за розтрату в 2017 році 36 тисяч гривень, на проведення ремонту покрівлі будинку культури); міському голові (за розтрату в 2017 році майже 400 тисяч гривень, на ремонт тротуарів) та сільському голові (за розтрату в 2018 році 165 тисяч гривень, виділених на купівлю техніки для комунального підприємства).

* * *

За даними «Вісника» в найбільшій розтраті, 500 тисяч гривень, звинувачують фірму, що ремонтувала міст через Десну під Черніговом.

Наживаються на коронавірусі


Розпочато розслідування низки кримінальних проваджень щодо розтрати бюджетних коштів, спрямованих на купівлю обладнання та препаратів для боротьби з корона-вірусом.

Ліс

У 2020 році виявлено 90 фактів незаконної лісозаготівлі. Для порівняння в 2019 році — 69. Направлено до суду 16 обвинувальних актів, в три рази більше, ніж минулого року. Встановлено збитків на суму 1 мільйон 581 тисяча гривень. З метою їх відшкодування прокуратурою заявлено сім позовів, чотири з яких вже задоволені на загальну суму 828 тисяч гривень. Накладено арешти на суму близько мільйона гривень на майно підозрюваних. Розслідується кримінальне провадження за фактом зловживання владою або службовим становищем посадовців державних лісгоспів при порубці лісу упродовж 2019-2020 років. Орієнтовні збитки складають мільйони гривень.

Самозахват і махінації з землею

Направлено до суду 21 обвинувальний акт по кримінальних провадженнях, щодо порушень земельного законодавства. Один з них по обвинуваченню особи, яка самовільно зайняла і засіяла ділянки площею близько 39 гектарів, неподалік села Макіївка Носівського району.

Ніжинський міськрайонний суд задовольнив позов місцевої прокуратури про визнання недійсним наказу Держгеокадастру в області та договору оренди земельної ділянки площею майже 57 гектарів. Прокурорами встановлено, що у 2016 році Головним управлінням Держгеокадастру в області видано наказ про затвердження проєкту землеустрою відведення земельної ділянки площею майже 57 гектарів в оренду фізичній особі для ведення фермерського господарства.

Утім, не маючи наміру використовувати земельну ділянку, в день укладання з ним договору оренди, передав землю в суборенду іншому суб’єкту господарювання.

Прокурором у суді доведено, що ділянка була передана в користування з порушенням законодавства без проведення земельних торгів.

Окрім того, відповідач неодноразово реалізовував своє право на отримання землі для ведення фермерського господарства на безоплатній основі.

I про хабарників

Починаючи з 11 вересня, коли Сергій Василина був призначений на посаду, на отриманні хабарів викрито чотирьох осіб. Серед яких: селищний голова з Прилуцького району, двоє митників та заступник начальника державної установи «Менська виправна колонія №91». Суми отриманих посадовцями коштів обраховуються десятками тисяч гривень. Загалом, за рік, викрито 14 осіб, які одержали неправомірну вигоду.

* * *

За даними «Вісника», цей селищний голова — Олександр Падалка з Ладану Прилуцького району.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №53 (1807), 31 грудня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Василина, прокурор області, 100 днів на посаді, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: