Рекламодателям

Радио

Дивіться, хто прийшов

«Вісник Ч» продовжує знайомити своїх читачів з новообраними головами громад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові голови ОТГ


Борзнянська ОТГ

Лариса Осадчук, 47 років, балотувалася від партії «Слуга Народу», голова Борзнянської райдержадміністраціїНа голову Борзнянської міської громади балотувались четверо кандидатів. Лариса Осадчук набрала майже 41 відсоток або 2619 голосів виборців. Друге місце з відривом у приблизно півтисячі голосів посів вже майже колишній голова міської ради Анатолій Койда.

— Коли створювались перші громади, я була депутатом обласної ради від партії «Наш край», — розповідає про себе Лариса Осадчук. — Покійний Валерій Давиденко (народний депутат по 208 виборчому округу) організовував зустрічі-навчання, на які запрошував голів створених громад і тих, хто мав заходити. Я теж була.

Сама людина з бізнесу, звикла працювати. Все майно, яке є в нашому сімейному бізнесі, наживали з нуля. Поступово розширювались, створювали робочі місця. Усі податки сплачували. Люди оформлені, отримують заробітну платню. Я показала, що можна і дотримуватись законів, і розвиватись.

Звикла рахувати і бачити кінцевий результат. Голова — це посада, яка мені імпонує. Кожен працівник у громаді має бути спеціалістом, а не чиїмсь братом-сватом.

Громада має бути здорова і освічена. Тому освіта і охорона здоров’я — це пріоритетні напрямки.

— За що ж першочергово візьметесь?


— На моє переконання, близько 30 відсотків землі знаходиться у тіні. Не приносить користь громаді. Тому я вже зустрічалась з фірмою, що пропонує послуги з аудиту землі.

Понорницька ОТГ (колишній Коропський, нині Новгород-Сіверський район)

Віктор Іващенко, 51 рік, самовисуванець, голова фермерського господарства «Наша мрія» та сільськогосподарського виробничого кооперативу «Зоря»Очолити Понорницьку громаду хотіли шестеро. У Переможця Віктора Іващенка трохи більше 1600 голосів. За ним — нинішній голова Петро Василець. Замикає трійку в. о. старости Авдіївської сільради Анатолій Адаменко. Серед кандидатів і колишній депутат обласної ради, приватний підприємець Володимир Селянський.

— Та не було у мене конкурентів. Аби ж були потужними суперниками, то хоч би щось набрали.

На цій території інвесторів немає. В основному місцеві фермери, які хочуть розвивати свій край. Вони й висунули мене у кандидати, — розповідає Віктор Іващенко.

— Які ваші перші кроки на посаді?

А ми вже робимо, виборів не чекали. Ремонтуємо два клуби у Понорниці та Авдіївці, будівлю ЦНАПа. І все це коштами фермерів. У громаді коштів нема.

— Замість себе кого у господарствах поставите?

— Син Юрій уже два роки всім керує.

Ічнянська ОТТ

Олена Бутурлим, 48 років, балотувалася від партії «ВО «Батьківщина», підприємець:У Ічні було шестеро кандидатів на посаду голови. Розрив між першим та другим місцем всього 18 голосів. Переможниця Олена Бутурлим набрала 2560 голосів. За нею — Оксана Андріанова, діюча міська голова, балотувалася від партії «Рідний дім».


— Першу установчу сесію має проводити територіальна виборча комісія. Там і представляють голову. Але наразі з датою визначитись неможливо, тому що йдуть суди, — розповідає Олена Бутурлим. — Мої опоненти ніяк не можуть заспокоїтись. Вже було чотири засідання. Я виграю, але то апеляції, то нові звернення. І коли це закінчиться, невідомо.

Я п’ять років була депутатом Ічнянської міської ради. Бачила, як воно все там відбувається. Ічнянська ОТГ — це не 53 населені пункти, це люди, заради яких треба працювати і змінювати їх життя на краще.

— Хто тепер замість вас буде вести бізнес?

— Ми працюємо разом з чоловіком. Маємо кафе, готель у центрі Ічні. Тепер керуватиме він.

Холминська ОТГ (Корюківський район)

Василь Чеботарь, 56 років, балотувався від партії «Наш край», директор приватного підприємства «Світанок»На голову Холминської громади було семеро кандидатів. Переможець Василь Чеботарь набрав 1050 голосів. За ним — нинішній голова Олександр Шевчик, за якого проголосували 259 чоловік.

— Балотуватись попросили люди з Холмів і з оточуючих сіл. Спеціально машинами на роботу приїздили, щоб переконати. А чому, не знаю. У мене своя фірма. Вирішив балотуватись в останній момент.

Найперше треба запустити ЦНАП, щоб людям по довідки до району не їздити. А ще зайнятись амбулаторією, площу відремонтувати.

Крутівська ОТГ (Ніжинський район)

Олег Бузун, 50 років, самовисуванець, голова Ніжинської районної радиОлег Бузун переміг серед шести кандидатів, отримавши 813 голосів виборців. На другому місці з 383 голосами житель Крут Микола Ворона.

Для області вже сама участь багаторічного голови РДА та райради була дивиною. Та Олег Бузун пояснив своє рішення так:

— Реформа децентралізації акценти змістила в бік ОТГ (більш детальне інтерв’ю з Олегом Бузуном можна почитати у «Віснику Ч» від 29 жовтня 2020 року).

Дмитрівська ОТГ (колишній Бахмацький, нині Ніжинський район)

Валентин Бойко, 55 років, самовисуванець, голова Гайворонської сільської радиУ Дмитрівській ОТГ на голову балотувались четверо. Валентин Бойко переміг з результатом 1233 голоси. На другому місці — Віра Канатьєва, керівник фермерського господарства, яка набрала 507 голосів виборців.

— У Дмитрівці голови не було кілька років. Люди його вибрали, а потім самі ж і зняли. Не боїтесь, щоб і з вами такого не сталося?

— Про це знаю. Неправильно вчинили, на мою думку.

Я самовисуванець. Виборами майже не займався. Децентралізації не розумів і, мабуть, не зрозумію. Тому, щоб зберегти села, і пішов на вибори.

— Тобто ні листівок, ні гречки не роздавали? — жартую.

— Нічого. Одна жіночка казала: «Ні копійки не дав, а за нього проголосували».

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №47 (1801), 19 листопада 2020 року. Фото з Інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: голови ОТГ, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:
 
 


Центр Комплект