Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Вежу, яка не знала ремонту півстоліття, – реконструюють!


Вежу, яка не знала ремонту півстоліття, – реконструюють!

У Линовицькій об’єднаній територіальній громаді, що на Прилуччині, відроджують історичну пам’ятку – вежу графів де Бальменів.– П’ятдесят років ні в кого не доходили руки до цієї вежі, – каже голова Линовицької ОТГ Віктор Нестерко. – У нас дійшли! З червня за кошти місцевого бюджету, і особисто мої, а також за підтримки спонсорів, розпочалися відновлювальні роботи. За гроші громади купуємо цемент та покрівельне залізо, цеглу і пісок придбав Микола Козенко, автокран надає місцеве підприємство – СТОВ «Цукровик». Зі своєї кишені оплачую роботу муляра. Наша головна ціль – повернути вежі первозданний вигляд. Але на цьому ми не збираємося зупинятися, плануємо зробити двері, східці, а зверху – оглядовий майданчик. Щоб кожен зміг піднятися і милуватися неймовірними краєвидами Линовиці з висоти пташиного польоту. Так, як це колись любили робити гості графів.

Голова громади Віктор Нестерко додав: граф Яків де Бальмен, військовий, художник, товаришував із поетом і письменником Тарасом Шевченком. Великий Кобзар зупинявся у маєтку, парадний в’їзд якого прикрашала оглядова вежа. Від неї відходила унікальна на весь світ дзеркальна алея з лип, що перепліталися вгорі, далі – парк і палац. З об’єктів, що збереглися, залишились вежа та оранжерейна, де наразі розташовується частина контори СТОВ «Цукровик». Цю будову відремонтували, перекрили дах, газифікували.

Цікаво, що у Линовиці зберігся й шевченківський камінь – місцеві кажуть, що то улюблене місце відпочинку Кобзаря. У Линовиці Тарасу Шевченку подобалося, він гостював тут майже усе літо.

Валентина Степова, «Деснянка» №38 (825) від 24 вересня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вежа_графів_де_Бальменів, Степова, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект