Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На Чернігівщині підлягають приватизації 37 об’єктів


На Чернігівщині підлягають приватизації 37 об’єктів

10 вересня Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях започаткувало для поширення інформації про реалізацію державної політики у сфері приватизації, управління державним майном та оренди його проведення зустрічей з представниками засобів масової інформації. Такі заходи мають стати традиційними.

Перша зустріч у форматі прес-сніданку була присвячена новаціям у ході приватизації об’єктів малої приватизації. Спікер заходу – фахівець з багаторічним досвідом у сфері приватизації майна, заступник начальника Регіонального відділення Фонду державного майна, начальник Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Валерій Йовенко.– Раніше Фонд працював, якщо можна так сказати, в тіні, – одразу пояснив Валерій Йовенко зміну принципів роботи цієї організації. – Нова команда Фонду держмайна докорінно змінила принципи і механізми проведення самого процесу приватизації. Зробила її відкритою і прозорою. А головною метою визначено – залучення інвестицій. Нові принципи приватизації спонукають до виникнення мотивації з усіх боків.

Яку ситуацію ми маємо натепер? Важкий тягар для країни – дуже велика кількість державних підприємств. В Україні таких – 3733. І тут цікавими є дані про подібні підприємства в інших країнах світу. В Угорщині, наприклад, 371-е, в Польщі – 301-е, в США – три (!), Швейцарії – всього два (!), а в Канаді – жодного!

В основному, ні, майже стовідсотково, це збиткові підприємства. Деякі можна врятувати, залучивши ефективного інвестора, інші підлягають ліквідації. Ліквідувати, до речі, потрібно 1178 об’єктів. Як правило, це незавершене державне будівництво часів СРСР, яке кинуто напризволяще. Воно не просто так стоїть, воно вже десятиліття несе загрозу населенню. Як приклад, було згадано смертельний випадок на недобудові Ніжинської ветлабораторії, коли хлопці розбирали цеглу і обвалилися плити. Таких випадків чимало. Ці об’єкти не охороняються. І утримувати їх ніякого резону нема. Дорого вийде. А нові радикальні процедури, які запровадив Фонд держмайна, дають змогу зачистити це, в прямому розумінні, сміття. Одночасно отримавши якусь копійку до бюджету.

– Хоча незавершене будівництво не дає якогось виторгу, проте устатковує, – пояснив Валерій Йовенко. І додав: – у приватизації багато облич, за останній час їх додалося. Позитивних.

Нові механізми проведення приватизації затребували комплексних підходів не лише в підготовці об’єктів до приватизації та проведення аукціонів, а й докорінних змін у комунікаційній роботі з інвесторами. Постало питання повного розкриття інформації про такі об’єкти. А для зручності доступу до такої інформації створено відповідні сторінки в соціальних мережах – Facebook, Telegram-канал, де висвітлюються актуальні новини приватизації у регіоні. Замість друкованого видання «Відомості приватизації» з накладом аж у 400 (!) екземплярів вся потрібна документація тепер є в інтернеті на сайтах Фонду державного майна України, Privatization.gov.ua з автоматичним переходом на сайт ProZorro. Продажі, у віртуальних кімнатах даних (ВКД). Торги ж проводяться на будь-якому з 42 електронних майданчиків. Продажі проходять за одними для всіх правилами і забезпечують рівність усіх учасників. Також створено збірник інструкцій та нормативно-правових документів щодо приватизації, своєрідну «Біблію приватизації», яка стандартизує і налаштовує роботу всіх органів приватизації. В збірнику описано до найменших деталей все, що потрібно враховувати при виставленні кожного об’єкта на прозорі приватизаційні аукціони.

І справи пішли. На цей рік план з приватизації для Фонду держмайна становив 500 млн грн, який виконано вже в червні.

Що стосується Чернігівщини, то до переліку об’єктів державної власності, які підлягають приватизації у 2020 році, включено 37 об’єктів малої приватизації. Підготовлено до продажу 20 таких об’єктів (4 – єдині майнові комплекси, 10 – незавершене будівництво, 6 – окреме майно). Територіально ці об’єкти розташовані: 6 – у Ріпкинському районі, по 2 – в Чернігові, Ніжинському, Н.-Сіверському, Прилуцькому, Талалаївському районах, по одному – в Семенівському, Бобровицькому, Коропському та Варвинському районах. З них на онлайн-аукціонах вже продано 12 об’єктів на суму 85,9 млн грн з ПДВ. Для порівняння: за увесь 2019 рік було продано 14 об’єктів на загальну суму 7,2 млн грн. На даний час на аукціонах перебуває 6 об’єктів зі стартовою ціною у 29,2 млн грн.


Найпривабливіші об’єкти на Чернігівщині, які запропоновані інвестору, звісно, є єдині майнові комплекси. Це чотири державні підприємства (ДП):

-ДП «171 Чернігівський ремонтний завод (м. Чернігів, вул. Кошового,1);

-ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння» (м.Ніжин, вул. Прилуцька, 131);

-Державне комерційне підприємство «Готель «Слов’янський» (м. Н.-Сіверський, вул. Монастирська, 2а);

-Цілісний майновий комплекс структурного підрозділу Чернігівського облдержоб’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Чернігівспиртгорілка ЧЛГЗ «Кристал» (м. Чернігів, вул. Котляревського, 38).

Резонансний об’єкт – готель «Слов’янський» у Новгороді-Сіверському. Гарний готель, з цікавинками, але мало схожий на готель. Всього 30 номерів на майже 5 тисяч квадратних метрів площі.

– Знайшлися інтересанти, іноземці (індійці), обдивилися, багато привабливого побачили – красиві історичні місця, Десна поряд, але економічно невигідно такий готель утримувати, – розповідає Валерій Йовенко, – і поїхали шукати щось більш підходяще в Дубаї (ОАЕ). Ми вже вдруге виставляємо його на торги по початковій ціні в 59 млн грн. Чекаємо. І сподіваємося на вдалий гешефт.

15 вересня на аукціоні «ProZorro» готель «Слов’янський» таки продали за 28,8 мільйонів гривень. Єдиний учасник торгів – Роман Кійовський, власник фірми у Новгороді-Сіверському – «ВОРЛД СТАР (Н.С)».

Ключовими об’єктами для приватизації найближчим часом є також «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» (м. Ніжин, пров. Урожайний,16), Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» (м. Чернігів, вул. Красносільського, 89), ДП «Чернігівторф» (м. Чернігів, вул. Громадська, 35А).

Віталій Адруг, «Деснянка» №37 (824) від 17 вересня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: приватизація, Йовенко, Адруг, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект